Μπάσκετ

Όλα πήγαν καλά στο παιδικό All Star Game της ΕΚΑΣΚ

Γέμισε παιδιά που αγαπούν το μπάσκετ η Νέα Αλικαρνασσός...

Όλα πήγαν καλά στο παιδικό All Star Game της ΕΚΑΣΚ στο κλειστό "Μελίνα Μερκούρη" της Νέας Αλικαρνασσού...

Όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στο All Star Game απονεμήθηκαν μετάλλια και διπλώματα, από τον αντιδήμαρχο Ηρακλείου Μαρίνο Παττακό και τον αντιπρόεδρο της ΕΚΑΣΚ Βαγγέλη Γιαννουλάκη.

Υπενθυμίζεται ότι οι αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν και χωρίστηκαν σε ομάδες ήταν οι εξής:

Μίνι κορίτσια (2006-2007)

Δήμητρα (Μαρία Δεδελετάκη): Ιωάννα Γιαννακάκη (Ατσιπόπουλο), Χαρά Βαράκη (Αρκάδι), Χάρις Μαρκάκη (Εργοτέλης), Βασιλική Κουράκη (ΟΑΧ), Μαρία Μοσχονησιώτη (ΟΦΗ), Ευαγγελία Μαρκάκη (ΟΑΣΗ), Κατερίνα Τζουγκράκη (ΟΑΧ), Μαριάννα Μπουζουνιεράκη (Ηρόδοτος), Θεολογία Σκεμπέ (ΟΑΧ 2000), Χρύσα Χαλεπάκη (Ανδρογέας), Χρυσαλία Βεργίτση (Αρκάδι), Αθηνά Αδαμίδη (ΟΑΧ), Δέσποινα Τζανετή (ΟΦΗ), Αγγελική Σφακιανάκη (Εργοτέλης), Φωτούλα Ξανθουδάκη (ΑΟ Κισσάμου).

Αθηνά (Μιχάλης Πετράκης): Διαμαντούλα Σταφυλάκη (Αρκάδι), Εριέτα Χριστοδουλάκη (Εργοτέλης), Αννα Θεοδοσούλη (Ανδρογέας), Αλεξάνδρα Σεκουλόσκα (ΟΑΣΗ), Ειρήνη Γαλανάκη (Ανδρογέας), Μυρωνία Ξανθάκη (Ηρόδοτος), Μαρία Κωνσταντουδάκη (ΟΑΧ), Ελευθερία Κουκουλάκη (Πεδιάδα), Αγγέλα Παπαγιαννάκη (ΟΑΧ 2000), Αθηνά Τσαγκαράκη (Ανδρογέας), Ευαγγελία Μυστράκη (Ατσιπόπουλο), Ελένη Μηλιαρά (ΟΦΗ), Σοφία Καζάνη (ΟΦΗ), Γωγώ Σέκερη (Ηρόδοτος), Καλλιόπη Βεργίτση (Αρκάδι).

Μίνι αγόρια (2006-2007)

Κρόνος (Πέτρος Πολοπετράκης): Γιώργος Κωνσταντινίδης (ΑΓΟΡ), Αλέξανδρος Αγιάνογλου (Ακρωτήρι), Νίκος Μουλιανιτάκης (ΑΟΑΝ), Γιάννης Μαλίδης (Γιούχτας), Θεόδωρος Γενιτσαρίδης (Ηράκλειο), Αλέξανδρος Αγγελάκης (Ιεράπετρα), Ευτύχης Βολτυράκης (Κύδων), Γιώργος Σραντουλάκης (Μεσσαρά), Λαοκράτης Βασιλάκης (ΟΦΗ), Μιχάλης Καλιπολίτης (Πλατανιάς), Αντώνης Καμπουράκης (ΟΑΧ), Γιώργος Σπυριδάκης (Σητειακός), Γιάννης Βολονάκης (ΟΦΣ Χανίων), Στέλιος Ιωάννου (Δειλινό).

Ερμής (Διονύσης Μουλιανιτάκης): Γιώργος Τσαχάκης (ΑΓΟΡ), Κωνσταντίνος Δερεδάκης (Ακαδημία Ρεθύμνου), Φραντζέσκος Ταμπάκος (Ανδρογέας), Βενιαμίν Αμπόση (Εργοτέλης), Ζαχαρίας Παπαδάκης (Ηρόδοτος), Γιάννης Κανετάκης (Ηράκλειο), Παναγιώτης Δημόπουλος (ΑΟ Κισσάμου), Γιώργος Κοκοτσάκης (Κύδων), Γιώργος Κουγιουμουτζής (Μεσσαρά), Αντώνης Ντατσιονάκης (ΟΑΣΗ), Κωνσταντίνος Παπαδάκης (ΟΦΗ), Αντώνης Παπαλιωνάκης (ΟΑΧ), Ματία Στέβοβιτς (Πεδιάδα), Αλέξανδρος Πετράκης (ΑΟΚ Χανιά).

Παγκορασίδες (2004-2005)

Ηρα (Μαρία Δεδελετάκη): Ευαγγελία Ζολώτα (Αρκάδι), Πελαγία Διβίνη (Ηρόδοτος), Ιωάννα Ανδριόλα (Ιεράπετρα), Ελενα Στεφανάκη (ΟΦΗ), Τόνια Σηφάκη (Ηρόδοτος), Φωτεινή Αλιφραγκή (ΟΦΗ), Βαρβάρα Σαβουϊδάκη (Εργοτέλης), Ιωάννα Πακέ (Ανδρογέας), Σταυρούλα Βάβαλη (Εργοτέλης), Μαριλένα Γιαπεντζάκη (Ηρόδοτος), Αναστασία Φωτάκη (Εργοτέλης), Χρυσαλία Βεργιτσάκη (Αρκάδι), Νάνσυ Καραλή (Ανδρογέας).

Αρτεμις (Βασίλης Κομψέλης): Μαρία Ζολώτα (Αρκάδι), Δέσποινα Κοσμίδη (Ιεράπετρα), Εμμανουέλα Γεωργιάδη (Ηρόδοτος), Μαριάννα Καραλάκη (Ιεράπετεα), Δέσποινα Μουρτζάκη (ΟΦΗ), Νίκη Βαρδάκη (Πεδιάδα), Ιωάννα Στεφανάκη (ΟΦΗ), Σοφία Γιαννουλάκη (Εργοτέλης), Ευαγγελία Μερλενόγλου (Αρκάδι), Ελευθερία Διαμαντάκη (ΟΦΗ), Γιασεμή Ορφανού (Ηρόδοτος), Σοφία Λιαπάκη (Ιεράπετρα), Μαριάννα Παπαμαρκάκη (ΟΦΗ).

Παμπαίδες (2004-2005)

Ηφαιστος (Πέτρος Πολοπετράκης - Βασίλης Κομψέλης): Ζαχαρίας Σαμωνάκης (ΑΣΑ Αναγέννηση), Φίλιππος Κωνσταντινίδης (ΑΓΟΡ), Ηλίας Κοζύρης (ΑΟΑΝ), Γιώργος Μαλλίδης (Γιούχτας), Αγγελος Λαγουδάκης (Εργοτέλης), Παναγιώτης Μηλαθιανάκης (Ηράκλειο), Ντερ Κατσούρι (Ηρόδοτος), Γιώργος Καναβάκης (Ιεράπετρα), Γιάννης Μαστοράκης (Κύδων), Μάριος Καφάσης (ΟΑΣΗ), Γιώργος Παπαδοσπυριδάκης (ΟΦΗ), Αγγελος Λεβεντάκης (Πλατανιάς), Θεόφιλος Κοκκινίδης (Τηγανίτης), Γιώργος Τσουκάλης (Σητειακός), Γιάννης Γκάλιος (ΟΦΣΧ), Γιάννης Τζαμπαζάκης (ΟΑΧ).

Αρης (Κώστας Κουτρούλης): Σωτήρης Γκιουλέας (ΑΓΟΡ), Μάριος Διγένης (Ακαδημία Ρεθύμνου), Παναγιώτης Ρομπολάκης (Ακρωτήρι), Γρηγόρης Σειραδάκης (ΑΟΚ Χανιά), Γιώργος Μαρκάκης (Δειλινό), Αλέξανδρος Αλεξανδρόπουλος (Εργοτέλης), Γιώργος Βογιατζάκης (Ηράκλειο), Αναστάσης Βαράκλας (Ηρόδοτος), Βαγγέλης Βόλτσης (Κύδων), Μανώλης Αγγελάκης (Μεσσαρά), Παναγιώτης Λαμπράκης (ΟΦΗ), Αγγελος Ρουκουνάκης (Πεδιάδα), Στέφανος Μαραθάκης (Χανιά BC), Στράτος Αντιφιλιώτης (Ανδρογέας), Ευάγγελος Φαϊτάκης (Νεάπολη), Μιχάλης Γεωργιουδάκης (ΟΑΧ).

Υπεύθυνος των ομάδων ήταν ο προπονητής του Αναπτυξιακού Προγράμματος Μιχάλης Πετράκης.

 

Σχόλια