Στο ίδιο έργο θεατές και Ρέθυμνο-ΠΑΟΚ 78-88

Η κρητική ομάδα τα έδωσε όλα, προηγήθηκε στο ημίχρονο, αλλά δεν άντεξε...

Ίδιο έργο στο Ρέθυμνο...

Η κρητική ομάδα έκανε πολύ καλό πρώτο ημίχρονο κόντρα στον ΠΑΟΚ, προηγήθηκε 42-34 αλλά δεν άντεξε ως ρο τέλος και έχασε με σκορ 78-88...

Ο ΠΑΟΚ πήρε μπροστά στο δεύτερο ημίχρονο και με όπλο του την άμυνα και την ευστοχία από το τρίποντο κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να προηγηθεί γρήγορα με 48-54 και με 53-57 με τη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου. Ο Χάτσερ ήταν εντυπωσιακός ενώ και ο Γκος έδωσε λύσεις.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είχε εντυπωσιακή εξέλιξη. Μεγάλα σουτ, ανατροπές στον σκορ με τους Χριστοδούλου και Χάτσερ να πετυχαίνουν μεγάλα καλάθια αλλά η εμπειρία των παικτών του ΠΑΟΚ έκανε τη διαφορά.

Ακόμα και όταν το Ρέθυμνο πήρε κεφάλι στο σκορ, ο ΠΑΟΚ αντέδρασε σωστά, βρήκε σκορ ακόμα και μέσα στη ρακέτα από τον Γκάρετ αλλά και από τον Γκος και κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 88-78.