Έκανε το 2χ2 το Αρκάδι, έχασε ξανά το Ηράκλειο ΟΑΑ

Την 2η νίκη στου σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε το Αρκάδι στα πλαίσια του ειδικού πρωταθλήματος ανόδου της Α2 Γυναικών καθώς νίκησε σήμερα και τον ΑΕΣ Θησέα με 93-38, σε μία αναμέτρηση όπου τα κορίτσια του Κώστα Πλευράκη είχαν την καθολική υπεροχή καθ΄ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Τα 10λεπτα: 6-31, 14-50 (ημιχρ.), 28-74, 38- 93.

Αρκάδι (Πλευράκης): Κουλούρη 13, Ανυφαντάκη, Ταταράκη 2, Ουρανού, Κουλούρη Σ. 19, Παναγιωτάκη 2, Κάζα 20, Καλοκύρη, Σταυγιαννουδάκη 2, Χαμογεωργάκη 8, Καούκη 18

*Αύριο το Αρκάδι έχει ρεπό.

Ήττα για το Ηράκλειο

Για την τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων, το Ηράκλειο ΟΑΑ ηττήθηκε και σήμεα από τον ισχυρό Πανιώνιο με 88-57. Το Ηράκλειο προηγήθηκε με 11-10 στο 6΄ του αγώνα και διεύρυνε τη διαφορά σε 26-21 στο 13ο λεπτό. Ο Πανιώνιος όμως αφυπνίστηκε και με σερί 7-28 μέσα σε επτά λεπτά πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενος με 33-49. Η διαφορά υπέρ του, ανέβηκε στη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου με αποτέλεσμα την άνετη νίκη του.

Tα 10λεπτα: 16-19, 33-49, 52-71, 57-88

Ηράκλειο ΟΑΑ (Πινακουλάκης-Δελατόλας): Κουνετάκης, Περαντωνάκης 1, Ματθαιάκης, Ηλιάκης, Γκίζης 4, Κουκιαδάκης 15, Βασιλάκης 8(2), Ινιωτάκης, Βογιατζάκης, Νταής, Βαμβουκάκης 21(3), Καψάλης 8.

*Αύριο(19:00) το Ηράκλειο αντιμετωπίζει τον Παναθηναϊκό.