Ήττα για τις νεανίδες του ΟΦΗ από το Φάρο Κερατσινίου

Τη 2η ήττα του στην τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος νεανίδων γνώρισε ο ΟΦΗ καθώς πάλεψε απέναντι στον Φάρο Κερατσινίου, όμως δεν άντεξε ως το τέλος χάνοντας με 62-53.

Η κρητική ομάδα βρέθηκε να προηγείται με 10-15, ενώ στη συνέχεια οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στην πρωτοπορία του σκορ με το ημίχρονο να λήγει 30-31  υπέρ της κρητικής ομάδας.

Το τρίτο δεκάλεπτο ανήκε στον Φάρο καθώς με ένα επί μέρους σκορ 15-2 προηγήθηκε στο σκορ με 46-33, 4΄23’’ πριν ολοκληρωθεί η περίοδος.

Ο ΟΦΗ παίζοντας καλή άμυνα επέστρεψε δυναμικά στο τέταρτο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σερί 2-10 μείωσε σε 50-45. Η συνέχεια, ωστόσο, δεν ήταν ανάλογη καθώς με 8-0 σερί ο Φάρος ξέφυγε με 58-45 και οι παίκτριες του Μάνου Καρλάφτη δεν είχαν δυνάμεις να επιστρέψουν ξανά.

Δεκάλεπτα: 10-15, 30-31, 48-35, 62-53

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Δόλγυρας

Φάρος Κερατσινίου (Λειβάδης): Κιαούλια Μαλ. 5(1), Καρακασίδου 23(3), Καραπατάκη, Κιαούλια Μαρ., Τζιλιανού 4, Παπαδοπούλου, Κοντραφούρη 27(25ρ.), Καλαφατάκη 3, Κοτζαΐτση, Μπαϊμπάκη, Μυσιρλή.

ΟΦΗ (Καρλάφτης): Φραγκάκη 5(1), Ιατράκη 16(2), Παπαδάκη Αικ. 3(1), Βάτσινα 12(2), Μπορμπαντωνάκη, Παπαδάκη Ευ., Διαμαντάκη, Κουρατόρα 6, Τζανετή 4, Κασαπίδη 2, Σφακιανάκη, Λιόντα 5.

Πηγή φωτογραφίας:  intime.gr