Μπάσκετ

Το πρόγραμμα του Final 6 εφήβων που θα γίνει στη Χερσόνησο  

Η ΕΟΚ ανακοίνωσε τους αγώνες, όπου θα μετέχουν Ηράκλειο, Ολυμπιακός, ΑΕΚ, Άρης, Ελευθερούπολη και Προμηθέας

Η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης ανακοίνωσε το πρόγραμμα των αγώνων της τελικής φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος εφήβων, η οποία θα φιλοξενηθεί 11-15 Απριλίου στο κλειστό της Χερσονήσου.

 

Την Κρήτη θα εκπροσωπήσει το Ηράκλειο, ενώ την εξάδα συμπληρώνουν Ολυμπιακός, ΑΕΚ, Άρης, Ελευθερούπολη και Προμηθέας Πάτρας.

 

Αναλυτικά, το πρόγραμμα:

 

Τετάρτη 11 Απριλίου

 

16.00 ΑΣΠ Προμηθέας-ΑΣ Άρης

18.00 ΑΕΚ-ΓΣ Ελευθερούπολης

19.30 Τελετή Έναρξης

20.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ-Ηράκλειο ΟΑΑ

 

Πέμπτη 12 Απριλίου

 

16.00 ΑΣ Άρης-ΑΕΚ

18.00 Ηράκλειο ΟΑΑ-ΑΣΠ Προμηθέας

20.00 ΓΣ Ελευθερούπολης-Ολυμπιακός ΣΦΠ

 

Παρασκευή 13 Απριλίου

 

15.00 Ηράκλειο ΟΑΑ-ΑΣ Άρης

17.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ –ΑΕΚ

19.00 ΑΣΠ Προμηθέας-ΓΣ Ελευθερούπολης

 

Σάββατο 14 Απριλίου

 

14.00 ΑΣ Άρης-Ολυμπιακός ΣΦΠ

16.00 ΓΣ Ελευθερούπολης-Ηράκλειο ΟΑΑ

18.00 ΑΕΚ-ΑΣΠ Προμηθέας

 

Κυριακή 15 Απριλίου

 

10.00 ΓΣ Ελευθερούπολης-ΑΣ Άρης

12.00 ΑΣΠ Προμηθέας-Ολυμπιακός ΣΦΠ

14.00 Ηράκλειο ΟΑΑ-ΑΕΚ

15.30 Τελετή Λήξης

 

 

Το πρόγραμμα και για τον ΟΦΗ

 

Επίσης ανακοινώθηκε το πρόγραμμα της τελικής φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος νεανίδων, η οποία θα πραγματοποιηθεί επίσης 11-15/4 στην Αιδηψό και την Κρήτη θα εκπροσωπήσει ο ΟΦΗ.

 

Αναλυτικά, το πρόγραμμα:

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 11/4/2018

 

16.00   ΑΣ ΠΑΟΚ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ

18.00   ΟΦΗ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

19.30   ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

20.00   ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

 

 

ΠΕΜΠΤΗ 12/4/2018

 

16.00   ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΟΦΗ

18.00   ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – ΑΣ ΠΑΟΚ

20.00   ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13/4/2018

 

15.00   ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ

17.00   ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΟΦΗ

19.00   ΑΣ ΠΑΟΚ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

 

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/4/2018

 

14.00   ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

16.00   ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

18.00   ΟΦΗ – ΑΣ ΠΑΟΚ

 

 

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/4/2018

 

10.00   ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ

12.00   ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

14.00   ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – ΟΦΗ

15.30   ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ

Σχόλια