Μπάσκετ

Άρης και ΑΕΚ στην τελική φάση του Πανελληνίου εφήβων της Χερσονήσου  

Τις επόμενες ημέρες θα συμπληρωθεί η εξάδα των ομάδων που θα βρεθούν στην Κρήτη

Το Ηράκλειο θα διεκδικήσει την πρόκριση μετέχοντας στον γ’ όμιλο της β’ φάσης  

Ο Άρης ως πρωταθλητής Θεσσαλονίκης και η ΑΕΚ ως πρωταθλήτρια Αθήνας έχουν ήδη πάρει το εισιτήριο πρόκρισης στην τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος μπάσκετ εφήβων, το οποίο θα φιλοξενηθεί 11-15 Απριλίου στο κλειστό της Χερσονήσου.

 

Οι ομάδες που θα συμπληρώσουν την εξάδα της τελικής φάσης θα προκύψουν μέσα από τους αγώνες τη β’ φάσης, οι οποίοι διεξάγονται 31 Μαρτίου με 4 Απριλίου σε τρεις ομίλους.

 

Από την Κρήτη το εισιτήριο θα διεκδικήσει το Ηράκλειο, το οποίο αγωνίζεται σ το γ’ όμιλο μαζί με τον Κολοσσό Ρόδου, τον Φ.Ο. Βροντάδου, τον Ε.Γ.Σ. Αίολος Μυτιλήνης και τον Α.Ο. Πολυκράτης. Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο κλειστό του Χαϊδαρίου, την πρόκριση θα πάρει η πρώτη ομάδα και το πρόγραμμα έχει ως εξής:

 

31.03.2018

 

15.00 Βροντάδου-Αίολος Μυτ.

17.00 Ηράκλειο-Πολυκράτης

 

01.04.2018

 

14.00 Κολοσσός Ρ.-Ηράκλειο

16.00 Πολυκράτης-Βροντάδου

 

02.04.2018

 

14.00 Αίολος Μυτ.-Πολυκράτης

16.00 Βροντάδου-Κολοσσός Ρ.

 

03.04.2018

 

11.00 Ηράκλειο-Βροντάδου

13.00 Κολοσσός Ρ.-Αίολος Μυτ.

 

04.04.2018

 

10.00 Πολυκράτης-Κολοσσός Ρ.

12.00 Αίολος Μυτ.-Ηράκλειο

 

 

Η τελική φάσης, όπως αναφέρουμε και πιο πάνω, θα διεξαχθεί 11-15/4 στη Χερσόνησο. Η ΕΟΚ ανακοίνωσε και το πρόγραμμα των αγώνων που έχει ως εξής:

 

Η τελική Φάση (ΚΓ Χερσονήσου)

 

Σωματεία

 

1.Νικητής Α’ Ομίλου

 

2.Νικητής Β’ Ομίλου

 

3.Νικητής Γ’ Ομίλου

 

4.ΑΕΚ

 

5.Πρωταθλητής ΕΣΚΑΝΑ

 

6.Άρης

 

Το πρόγραμμα

 

11.04.2018

 

16.00 Νικητής Β-Άρης

18.00 ΑΕΚ-Νικητής Α

19.30 Τελετή Έναρξης

20.00 ΕΣΚΑΝΑ-Νικητής Γ

 

12.04.2018

 

16.00 Άρης-ΑΕΚ

18.00 Νικητής Γ-Νικητής Β

20.00 Νικητής Α-ΕΣΚΑΝΑ

 

13.04.2018

 

15.00 Νικητής Γ-Άρης

17.00 ΕΣΚΑΝΑ-ΑΕΚ

19.00 Νικητής Β-Νικητής Α

 

14.04.2018

 

14.00 Άρης-ΕΣΚΑΝΑ

16.00 Νικητής Α-Νικητής Γ

18.00 ΑΕΚ-Νικητής Β

 

15.04.2018

 

11.00 Νικητής Α-Άρης

13.00 Νικητής Β-ΕΣΚΑΝΑ

15.00 Νικητής Γ-ΑΕΚ

 

16.30 Τελετή Λήξης

 

 

Σχόλια