Κατέρρευσε στο 4ο δεκάλεπτο ο ΟΑΧ στα Μελίσσια

Άλλη μία εκτός έδρας ήττα  για τη χανιώτικη ομάδα

Πάλεψε για 30 λεπτά ο ΟΑΧ στην έδρα των Μελισσίων, όμως στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχες επέβαλαν το ρυθμό τους και επικράτησαν με 60-47 στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Α2 γυναικών.

Η χανιώτικη ομάδα στάθηκε αρκετά καλά κόντρα στα Μελίσσια και ήταν κοντά στο σκορ ως τη λήξη του 30λέπτου με το σκορ να είναι 41-36. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, όμως οι γηπεδούχες ανέβασαν την απόδοσή τους, πήραν μία διαφορά και έφτασαν άνετα στη νίκη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Ηρώ Κουφογιάννη υπέστη διάστρεμμα κατά τη διάρκεια του αγώνα, ωστόσο, αγωνίστηκε ως το τέλος χωρίς να μπορεί να βοηθήσει ουσιαστικά την ομάδα της όμως.

Διαιτητές: Κοτσίρης, Τσακιράκη.

Δεκάλεπτα: 15-13,26-23, 41-36, 60-47.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Καραβέλη 9 (1), Σατρατζέμη 7 (1), Αθανασίου, Κουρούβανη 2, Κοιλιαρίδη 15 (2), Σταμούλη 3 (1), Χιώτη 12, Κωνσταντινίδου, Γιαννακοπούλου 9, Νκολέτου, Κανέλλου 3.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ  (Κασικτσόγλου - Δημητρουλάκη): Σκορδυλάκη, Βασιλογιαννάκη, Κουφογιάννη 6, Ψυχογιού 14, Καζαντζή 18 (4), Δασκουλίδου 7 (1), Παπαμαρκάκη, Σκουμπάκη 2.