Ήττα του Εργοτέλη από τον Παπάδο Γέρας

Δεν τα κατάφερε στη Γέρα ο Εργοτέλης γνωρίζοντας την ήττα με 87-78 από τον Παπάδο στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου νότου της Γ' Εθνικής.

Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν κακοί στην άμυνα με αποτέλεσμα ο Παπάδος να πάρει διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, ενώ η λήξη του ημιχρόνου βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 45-29.

Στο δεύτερο ημίχρονο η επίδοση των παικτών του Γιώργου Μακράκη βελτιώθηκε, αλλά δεν μπόρεσαν να ανατρέψουν τα δεδομένα.

Διαιτητές: Τσαρουχά, Πολυχρόνης.

Τα δεκάλεπτα: 18-12, 45-29 (ημίχ.), 67-49, 87-78.

ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ (Καράμβαλης): Κακαγιάννης 2, Σαρίμπαλης 2, Δημητρίου 24 (1), Τσολάκης 23 (2), Ζεστός 17 (1), Μπουμπουλέντας 1, Πάντσιος 7 (1), Ψημίτης 2, Κουνούπης 9.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Χαλκιαδάκης, Ξενάκης 7, Γρύλλος 5 (1), Σκάνδαλος Χ. 26 (1), Καραλής 12, Φλιάτης 12 (1), Βαρνάβας 11, Σταθάκης, Τσαμπάς 5.