Super League 2: Ισοπαλία για τα Χανιά κόντρα στην Καλαμάτα

Οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1

Σ’ ένα παιχνίδι καρμπόν όπως το προηγούμενο στην Πελοπόννησο, τα Χανιά έμειναν στο ισόπαλο 1-1 κόντρα στην Καλαμάτα.

Παρά την αποβολή στο 61ο λεπτό του Μόζερ η οποία άφησε την Καλαμάτα με 10 παίκτες τα Χανιά δεν μπόρεσαν να βρουν το δεύτερο γκολ σε βάρος της “μαύρης θύελλας” και να πανηγυρίσουν ένα εκτός έδρας τρίποντο απέναντι σε μια από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες αυτή την περίοδο στην Super League 2.

Η Καλαμάτα ήταν αυτή που προηγήθηκε στο χρόνο των καθυστερήσεων του ημιχρόνου με δράστη τον Ρόβα, ωστόσο παρά το αρνητικό αυτό γεγονός τα Χανιά κατάφεραν να επιστρέψουν με γκολ στο δεύτερο ημίχρονο μετά από προσωπική ενέργεια του Γιώργου Μάναλη στο 51’.

Δέκα λεπτά αργότερα, στο 61’, ο διαιτητής Αλάμπεης απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Μόζερ, όμως στο χρόνο που ακολούθησε τα Χανιά δεν μπόρεσαν να βρουν το γκολ, έχοντας την πιο κλασική με πρωταγωνιστή τον Τσέλιο, αποσπώντας την εκτός έδρας ισοπαλία.

Καλαμάτα (Ιλτσο Γκεοργκιόσκι): Ταΐρης, Λιποράσε (75’Αρναρέλης), Μπαξεβάνος, Λουπάνο, Μοζέρ, Παπατόλιος, Καραγκούνης, Αλβες, Βασιλόγιαννης (85′ Μαρκόφσκι ), Πασάς (68’ Ασίγκμπα), Ρόβας (85’ Κωνσταντινόπουλος)

Χανιά (Σταύρος Λαμπράκης – Νίκος Μαναρώλης): Καλογεράκης, Κατσούρι (74’ Ιμεραλιλάι), Ρότσα, Σέχου, Μπάτζιος, Λεμονής, Καμαρά (74’ Μπουτσάκης), Τσέλιος, Μανουσάκης (66’ Μπουρσέλης), Κόλα (66’ Ιατρούδης), Μάναλης