Νέα νίκη για την ομάδα Κ19 του ΟΦΗ, 3-0 τον Ατρόμητο στο ΒΑΚ

Επιβλητική ήταν η ομάδα Κ19 του ΟΦΗ σήμερα στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο, όπου επικράτησε 3-0 του Ατρομήτου για την 14η αγωνιστική του αντίστοιχου πρωταθλήματος.

Οι «ασπρόμαυροι» είχαν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο και αφού σπατάλησαν δύο ευκαιρίες με τον Θεοδοσουλάκη (38’ και 40’), πήραν το προβάδισμα στο 45+2’ με ωραίο σουτ του Ζαχαριουδάκη που κατέληξε στα δίχτυα.

Στο δεύτερο 45λεπτο, ο Φανουράκης απείλησε στο 57’ με γυριστό σουτ, ενώ στο 71’ ο Αποστολάκης με σουτ σημείωσε το 2-0.

Εννιά λεπτά αργότερα, από τη σέντρα του Γανόπουλου και την απομάκρυνση της μπάλας αρχικά, ο Θεοδοσουλάκης με ωραία πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΟΦΗ Κ19 (Μανόλης Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Σαλούστρος (81’ Μακράκης), Σημαντηράκης, Ρολάκης, Χότζα, Ζαχαριουδάκης, Πιστικός (64’ Γανόπουλος), Φαλατάχ (64’ Αδαμάκης), Αποστολάκης, Θεοδοσουλάκης (81’ Καρανδινός), Φανουράκης (83’ Μάρα).