SL2: Πρώτη νίκη για Επισκοπή, 1-0 την ΑΕΚ Β’

Άργησε αλλά έστω και τώρα ήρθε η πρώτη φετινή νίκη για την Επισκοπή στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Σήμερα για την 14η αγωνιστική, που σηματοδότησε και την επανέναρξη των αγώνων μετά από 1,5 μήνα, η ομάδα του Ρεθύμνου επικράτησε 1-0 της ΑΕΚ Β’ στο ΔΑΚ Γάλλου.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημείωσε στο 49ο λεπτό ο Κούτσιας με σουτ, ενώ δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι είχαν νέα καλή στιγμή με τον Αμπαφού, του οποίου η προσπάθεια σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Η Επισκοπή έφτασε τους πέντε βαθμούς και είναι στην 12η θέση. Στην 10η θέση με 11 πόντους η Ένωση, με την οποία αγωνίστηκε σήμερα στην βασική σύνθεση ο ηρακλειώτης μέσος, Χρήστος Λέλεκας.

Επισκοπή: Ψαρράς, Νταμπίζας, Κεφαλάς, Πολίτης, Αραμπατζής, Αμπαφού, Κούτσιας, Σκεντεράι, Σταθόπουλος, Βουκελάτος, Παπαδόπουλος.

ΑΕΚ Β': Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Ραντόνια, Λάτσι, Παρράς, Ρουκουνάκης, Λέλεκας, Σκόνδρας, Κορομηλάς, Γκολφίνος, Κοσίδης.