SL1: Φρένο στο Περιστέρι για τον Ολυμπιακό - Η βαθμολογία

Έμεινε στο 1-1 με τον Ατρόμητο

Ο Ατρόμητος και ο Ολυμπιακός ήρθαν ισόπαλοι στο Περιστέρι για την 19η αγωνιστική της Super League. To παιχνίδι συγκεκριμένα έληξε ισόπαλο 1-1, με όλα τα γκολ να μπαίνουν στο δεύτερο μέρος.

Ο Σεντρίκ Μπακαμπού άνοιξε το σκορ στο 54ο λεπτό, με τον Σάμουελ Φριτζόνσον να φέρνει το ματς στα ίσα στο 64ο λεπτό.

Κάπως έτσι, οι Περιστεριώτες έβαλαν φρένο στο σερί τεσσάρων νικών που είχε ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι έχουν συγκεντρώσει 39 βαθμύς και έχασαν ευκαιρία να πλησιάσουν περισσότερο στην κορυφή, καθώς βρίσκονται στο -5 από την ΑΕΚ και στο -6 από τον Παναθηναϊκό. Ο Ατρόμητος είναι στους 24 πόντους στο -5 από τον 6ο Βόλο.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Ντε Μποκ, Έρλινγκμαρκ, Γκονζάλες, Φριντζόνσον, Ροτάριου, Ρομπάιγ, Κιάρτανσον.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Πασχαλάκης, Ντόη, Παπασταθόπουλος, Ρέαμπτσουκ, Ροντινέι, Εμβιλά, Χουάνγκ, Μπιέλ, Χάμες, Φορτούνης, Μπακαμπού.