Super League 2: Πήρε το κρητικό ντέρμπι ο ΟΦ Ιεράπετρας

Επικράτησε με 2-0 των Χανίων

Ο ΟΦ Ιεράπετρας ήταν  μεγάλος νικητής της κρητικής μονομαχίας στην Super League 2 καθώς επικράτησε με 2-0 των Χανίων για την 11η αγωνιστική.

Πρώτη καλή στιγμή για τον ΟΦΙ στο 10′, με ένα σουτ του Μίλερ από τα αριστερά, να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ. Δέκα λεπτά αργότερα, μετά από πάσα του Ντέτλερ, ο Κατάλντι έκανε το σουτ, με τη μπάλα να περνάει άουτ.

Ο ΟΦΙ κέρδισε πέναλτι, με τον Τσορνομάς να το εκτελεί για το 2-0! Μέχρι το φινάλε δεν άλλαξε κάτι, με τον ΟΦΙ να παίρνει μια μεγάλη νίκη!

ΟΦΙ (Αγγελος Διγκόζης): Κυρίτσης, Καραγιάννης, Ιτσιος, Στάμου, Ντέτλερ, Τσορνομάζ, Κατάλντι (87’ Χιμένεθ), Μηλιώτης (81’ Καλλιτσουνάκης), Μούλερ (90+4’ Παπαδάκης), Μπλανκ Καζάου (90+4’ Γκομπερβίγε), Βουό

Χανιά (Σταύρος Λαμπράκης – Νίκος Μαναρώλης): Κατσιμήτρος, Ιμεραλιλάι, Γιαμπερέ, Μπάτζιος, Ρότσα (50’ Χιντζίδης), Καμαρά (58’ Μπουτσάκης), Τσέλιος, Λεμονής (85’ Ναζίμ), Μπουρσέλης (85’ Ζούνης), Πολίτης (46’ Καπνίδης), Μάναλης