Basket League: Ήττα για το Περιστέρι από τον Κολοσσό

Συνεχίζει να κερδίζει τις εντυπώσεις ο Κολοσσός Ρόδου!

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου μετά από Προμηθέα, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και Άρη νίκησε με σκορ 88-82 και το Περιστέρι bwin στο εξ αναβολής παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής, ανεβαίνοντας στο 5-5!

Ο Κολοσσός ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, έχοντας ξεφύγει και με 13 (60-47). Παρόλα αυτά, οι φιλοξενούμενοι έκαναν αντεπίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο, πέρασαν και μπροστά (78-79), όμως δεν βρήκαν λύσεις στα τελευταία λεπτά και ηττήθηκαν.

Ο Κένταλ Σμιθ έκανε την καλύτερη του εμφάνιση στη Ρόδο, έχοντας 17 πόντους, ενώ ο Κολοσσός πήρε πολλά από Ντίξον (14π.), Όσμπορν (13π.), Κατσίβελη (15π.) και Μορέιρα (11π.).

Για το Περιστέρι bwin, 19 πόντους με 11 ριμπάουντ είχε ο εξαιρετικός Μίρο Μπίλαν, ενώ πληθωρική εμφάνιση έκανε ο Φρανσίσκο με 13 πόντους, 8 ριμπάουντ και 11 ασίστ. Πολύ θετικός στο τέλος και ο Μάρκους Ντένμον, που είχε 13 και έφερε την ανατροπή των φιλοξενούμενων.