Νίκη με ολική ανατροπή για την ομάδα Κ15 του ΟΦΗ

Επικράτησε 3-2 του Πανιωνίου το Σάββατο στο ΒΑΚ

Η ομάδα Κ15 του ΟΦΗ έκανε δυναμικό come back στο ματς του Σαββάτου με τον Πανιώνιο στο ΒΑΚ, επικρατώντας 3-2 για την 7η αγωνιστική στον 1ο όμιλο.

Οι «ασπρόμαυροι» βρέθηκαν να χάνουν 0-2 μόλις στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης, όμως με υπομονή και καλό ποδόσφαιρο έκαναν την ανατροπή.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 7ο λεπτό με τον Μαράουϊ, ενώ στο 14’ ο Μούζος πέτυχε το 0-2.

Η ομάδα του Ηρακλείου μείωσε λίγα λεπτά αργότερα με σουτ του Ντρειάι έξω από την περιοχή, ενώ είχε πολύ καλή ευκαιρία με τον Δούκα για την ισοφάριση.

Τελικά αυτή επετεύχθη λίγο αργότερα στο 30’, όταν από την πάσα του Χνάρη, ο Γαλανός έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-2.

Στην επανάληψη, οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Παναγιώτη Πετρά πίεσαν για το γκολ της νίκης, είχαν σημαντικές ευκαιρίες και τελικά τα κατάφεραν στο 60’ με τον Μάρα να σκοράρει για το τελικό 3-2.

ΟΦΗ Κ15 (Παναγιώτης Πετράς): Αλεξανδράκης, Κοζυράκης, Καινουριάκης, Λαγουδάκης, Λυγεράκης, Χνάρης, Γαλανός (72’ Ματθαιάκης), Πετούσης (40’ Χειλυ), Αντωνακάκης (55’ Μάρα), Ασμαριανάκης (65’ Μαχλάς), Ντρεϊάι (65’ Κασσαπάκης).