Μπάσκετ: Ήττα για τον ΑΟΚ Χανιά από τον Εσπερο

Ο ΑΟΚ Χανιά συνεχίζει το ταξίδι των εμπειριών για τα νεαρά παιδιά που είναι στο ρόστερ του, χάνοντας με 86-55 στην Καλλιθέα από τον τοπικό Εσπερο.

Οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν την πρώτη νίκη στο “σπίτι” τους βρίσκοντας από νωρίς ρυθμό στην επίθεση. Ιδιαίτερα… χορταστικό (50 πόντοι) ήταν το πρώτο δεκάλεπτο, με το ημίχρονο να λήγει με 52-32.

Όσο περνούσαν τα λεπτά ο Εσπερος ανέβαζε τη διαφορά, η οποία έκλεισε στο +31 (86-55).

Εσπερος: Λιούνης 11, Αγγελόπουλος 9, Σαραντόπουλος 3, Ράγκος 5(1), Αδαμόπουλος 8(1), Τσολάκης 12, Κολιός 8(2), Κριζέας, Κατσουλάκος 7(1), Καπρής 10(1), Γκαγκαλούδης 10(1), Κρεμμύδας 3(1)

ΑΟΚ Χανιά: Γρηγοριάδης 2, Μακρίδης, Αλεξίου, Κουπλάκης 4, Ιωακειμίδης 16 (2), Τασιούδης 15 (1), Κουτσαντωνάκης, Πρέλεβιτς 11, Ορφανός 5, Καμπάκας 2.