Έβαλε «φρένο» στον πρωτοπόρο Λεβαδειακό η Επισκοπή

Σπουδαία ισοπαλία (0-0) για την Επισκοπή κόντρα στον Λεβαδειακό.

«Φρένο» στον πρωτοπόρο Λεβαδειακό έβαλε η Επισκοπή, καθώς έμειναν στο 0-0 στο μοναδικό παιχνίδι που διεξήχθη στην Super League 2.

Η ρεθυμνιώτικη ομάδα αποδείχτηκε σκληρό καρύδι και μάλιστα είχε την τύχη με το μέρος της με βάση τις ευκαιρίες που έκανε στο πρώτο ημίχρονο όπου θα μπορούσε να είχε σκοράρει, υποχρεώνοντας έτσι σε ισοπαλία τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό ο οποίος όπως αποδείχτηκε τα είδε… σκούρα στο Γάλλο.

Στο 78ο λεπτό η Επισκοπή βρέθηκε να παίζει με παίκτη παραπάνω μετά την αποβολή με απευθείας κόκκινη κάρτα του Τσάπρα για τον Λεβαδειακό για σκληρό φάουλ πάνω στον Εμπόχ ο οποίος έβγαζε την ομάδα του στην αντεπίθεση εκείνη τη στιγμή, μετά από μια χαμένη, τριπλή ευκαιρία για τους Βοιωτούς. Ωστόσο αυτό το γεγονός δεν μπόρεσε να το αξιοποιήσει, δείχνοντας ότι είχε μείνει από δυνάμεις μετά το 60ό λεπτό.

Επισκοπή (Ράικο Γιάνγιανιν): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Ντιόγκο, Μπαρμπόσα, Νούνο, Εμποχ, Σουμπασάκης, Πολυχρόνης, Τσάβος, Ταρσίσιο, Νοικοκυράκης

Λεβαδειακός (Γιάννης Ταουσιάνης): Στογιάνοβιτς, Μεχία, Νίλι, Πολέτο, Βήχος, Βρακάς, Δούμτσιος, Λιάγκας, Νίκας, Τζημόπουλος, Τσάπρας