Super League 2: Νίκη για τον Ηρόδοτο με Χατζησάββα

Κέρδισε την Ζάκυνθο με 2-0

Την πρώτη του νίκη πήρε το στο πρωτάθλημα της Super League 2 ο Ηρόδοτος καθώς επικράτησε με 2-0 της Ζακύνθου.

Στο πρώτο μέρος ο Ηρόδοτος ήταν πολύ καλός καθώς απείλησε μόλις στο 2ο λεπτό με τον Χαλκιαδάκη. Στο 14ο λεπτό ήρθε το γκολ για την ομάδα της Αλικρνασσού με τον Χατζησάββα ύστερα απο ενέργεια του Μπολάκη.

Στο δεύτερο μέρος ο Ηρόδοτος έψααξε το δεύτερο γκολ με κλασσικές ευκαιρίες και στο 66ο λεπτό πάλι με τον Χατζησάββα κατάφερε να σκοράρει, κάνοντας το 2-0, «καθαρίζοντας» ουσιαστικά τη πρώτη του νίκη στη Super League .

Ηρόδοτος: Δήμιζας, Κατίδης, Βρεττός(87′ Καργιωτάκης), Καντέ(73′ Αργκιλέσι), Σουρνάκης, Ρουσσάκης, Μπολάκης, Λουμπάκης(63′ Αποστολίδης), Χαλκιαδάκης, Κόρτσαμ, Χατζησάββας(73′ Κοιλιάρας Δ.)

Ζάκυνθος: Πατσιογιώργος, Κολευρης, Μαρίνος, Καλλιβώκας, Κονηα, Σουρμπης, Ντάσης, Κοναγκάγια, Στίλα, Καψάσκης