Α' Εθνική Γυναικών: Συνεχίζουν αήττητες οι γυναίκες του Εργοτέλη

Έμειναν στο 0-0 με τις Αβάντιδες Χαλκίδας

Στο 0-0 έμειναν οι γυναίκες τους Εργοτέλη με τις Αβάντιδες Χαλκίδας συνεχίζοντς έτσι να είναι αήττητες στο πρωτάθλημα.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε ομαλά χωρίς να γίνει κάτι το αξιόλογο. Στην επανάληψη ο Εργοτέλης μπήκε πιο δυνατά και στο 55’ έφτασε κοντά στο γκολ, όμως το φάουλ της Σιδηρά πέρασε λίγο άουτ από το δοκάρι της Γιαννακούλη.

Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη και στο 62’ με το σουτ της Τούνα να αναγκάζει την Γιαννακούλη σε δύσκολη επέμβαση, όπως και στο 66’ στο σουτ της Δρακογιαννάκη. Οι γηπεδούχες στις καθυστερήσεις του αγώνα έφτασαν κοντά στο γκολ, όμως το φάουλ της Σιδηρά το απέκρουσε η Γιαννακούλη.

Εργοτέλης: Γρηγοριάδου, Κωνσταντοπούλου, Δρακωνάκη, Φανουράκη, Ραπάνη, Σιδηρά, Τούνα (81’ Δρακογιαννάκη), Γουνάκη, Κιουτάχιαλη, Σαριδάκη, Ξέρα.

Αβάντες Χ.: Γιαννακούλη, Νεοφύτου, Τζαφέρη, Μελισσού, Πύθουλα, Πλυτά (79’ Μπαδά), Μπέρκ, Λάγιου, Μουσάτ, Παχάκη (93’ Μπριασούλη), Κοκοτσάκη.