Αθλητισμός

Οι αθλητικές τηλεοπτικές μεταδόσεις της ημέρας

Από τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου μέχρι το μπάσκετ και το τένις…

Στις αναμετρήσεις για τα Προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022, ενδιαφέρον συγκεντρώνουν δύο αναμετρήσεις. Στον 5ο όμιλο, η Ουαλία φιλοξενεί τη Λευκορωσία, ψάχνοντας το τρίποντο για να... καβαλήσει την Τσεχία που έχει έξτρα ματς και να γίνει αφεντικό στη μάχη της δεύτερης θέσης.

Aγωνία υπάρχει στον όμιλο της Βοσνίας με τη Φινλανδία, με την Γαλλία να προπορεύεται και να κλειδώνει την απευθείας συμμετοχή στο Κατάρ και τις Ουκρανία, Βοσνία, Φινλανδία να βλέπουν να τους χωρίζει από ένας βαθμός.

Στο μπάσκετ και τη Stoiximan Basket League, ο Παναθηναϊκός κοντράρεται με την ΑΕΚ σε ένα ντέρμπι στο ΟΑΚΑ.

Δείτε αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων.
Αναλυτικά:

09:30 Eurosport 1
Γκραν Πρι Καλλιτεχνικό πατινάζ

09:55 COSMOTE SPORT 7 HD
Moto3 Valenciana - Ελεύθερα Δοκιμαστικά 3

10:50 COSMOTE SPORT 7 HD
MotoGP Valenciana - Eλεύθερα δοκιμαστικά 3

11:50 COSMOTE SPORT 7 HD
Moto2 Valenciana - Ελεύθερα Δοκιμαστικά 3

13:30 COSMOTE SPORT 7 HD
Moto3 Valenciana - Eλεύθερα δοκιμαστικά 4

14:25 COSMOTE SPORT 7 HD
MotoGP Valenciana - Eλεύθερα δοκιμαστικά 4


15:00 PAOK TV
ΠΑΟΚ Β' – Πανσερραϊκός Super League 2

15:00 Eurosport 1
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Σάμπο

15:05 COSMOTE SPORT 7 HD
MotoGP

15:30 Eurosport 2
Δυναμικό Τρίαθλο: Παγκόσμιο πρωτάθλημα

16:00 COSMOTE SPORT 2 HD
Βοσνία-Ερζεγοβίνη – Φινλανδία Ευρωπαϊκά Προκριματικά

16:05 COSMOTE SPORT 7 HD
Moto2 Μηχανοκίνητα

16:50 COSMOTE SPORT 5 HD
Formula 1 - Grand Prix Σάο Πάουλο Ελεύθερα Δοκιμαστικά 2

17:00 COSMOTE SPORT 6 HD
ATP 250 Stockholm Open

17:00 ΕΡΤ3
Ιωνικός HNC Revolution - Προμηθέας Πάτρας Basket League

17:00 ΕΡΤ Sports 2
Formula 1, Γκραν Πρι Σάο Πάουλο, τρίτες ελεύθερες δοκιμές

17:00 ΕΡΤ Sports 1
Κολοσσός – Λαύριο Basket League

17:50 Eurosport 1
Αλπικό Σκι: Λεχ Τσουρς, Γυναίκες Σκι

19:00 COSMOTE SPORT 1 HD
Νορβηγία – Λετονία Ευρωπαϊκά Προκριματικά

19:00 COSMOTE SPORT 2 HD
Τουρκία – Γιβραλτάρ Ευρωπαϊκά Προκριματικά

19:05 COSMOTE SPORT 8 HD
Φούσε Βερολίνου – Μαγδεμβούργο Liqui Moly Bundesliga

19:15 COSMOTE SPORT 9 HD
Μπουγιούκτσεκμετσε - Αναντολού Εφές Τουρκικό Πρωτάθλημα

20:00 ΕΡΤ3
ΚΑΕ Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – ΑΕΚ Basket League

20:00 Eurosport 2
PGA Tour Γκολφ

21:00 Novasports 4HD
Μπρίντιζι – Τρέντο Lega Basket Serie A

21:20 COSMOTE SPORT 5 HD
Formula 1 2021 - Grand Prix Σάο Πάουλο Κατατακτήριες Δοκιμές

21:30 Novasports Prime
Λας Πάλμας – Σαραγόσα Β' Ισπανίας

21:45 COSMOTE SPORT 8 HD
Ουαλία – Λευκορωσία Ευρωπαϊκά Προκριματικά

21:45 COSMOTE SPORT 7 HD
Γκραν Κανάρια – Μπασκόνια ACB Liga Endesa

21:45 COSMOTE SPORT 3 HD
Μαυροβούνιο – Ολλανδία Ευρωπαϊκά Προκριματικά

21:45 COSMOTE SPORT 1 HD
Γαλλία – Καζακστάν Ευρωπαϊκά Προκριματικά

21:45 COSMOTE SPORT 2 HD
Βέλγιο – Εσθονία Ευρωπαϊκά Προκριματικά

21:55 ΕΡΤ2
Formula 1 - Grand Prix Μεξικό Κατατακτήριες Δοκιμές

22:00 COSMOTE SPORT 9 HD
Μαρία Σάκκαρη - Πάουλα Μπαντόσα Round Robin

22:00 COSMOTE SPORT 6 HD
Next Gen ATP Finals Τελικός

23:45 COSMOTE SPORT 8 HD
UFC Fight Night Μαξ Χόλογουεϊ vs Γιερ Ροντρίγκεζ

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια