Super League 2: Δεν τα κατάφερε ο Ηρόδοτος

Την ήττα με 1-2 γνώρισε ο Ηρόδοτος απο τον Διαγόρα

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για τον Ηρόδοτο, αφού στο 7ο λεπτό ο διαιτητής της αναμέτρησης καταλόγισε πέναλτι για τον Διαγόρα με τον Κουϊρουκίδη να «νικάει» τον Δημίζα και να κάνει το 1-0 για την ομάδα της Ρόδου.

Ο Ηρόδοτος  κατάφερε να αντιδράσει και αφού απείλησε στο 16ο λεπτό με τον Χαλκιαδάκη, ήρθε το γκολ της ισοφάρισης στο 32ο με τον Χατζησάββα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο ρυθμός δεν ήταν καλός με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να πάρουν τα ηνία της αναμέτρησης χωρίς την μεγάλη ευκαιρία.

Ο Ηρόδοτος στο 72ο λεπτό απείλησε με τον Βρεττό μετά από ωραία μπαλιά του Κοιλιάρα, ωστόσο η μπάλα πέρασε άουτ.

Η ομάδα του Γιάννη Τάτση προσπάθησε να αντιδράσει και να βρει ξανά το γκολ της ισοφάρισης, ωστόσο οι ευκαιρίες των Κατίδη, Χαλκιαδάκη και Σουρνάκη δεν βρήκαν στόχο με αποτέλεσμα ο Ηρόδοτος να μην ξεκινήσει με το… δεξί τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Ηρόδοτος: Δημίζας, Αρναούτογλου, Βρεττός, Καντέ, Κοιλιάρας, Ρουσσάκης, Μπολάκης, Αποστολίδης, Χαλκιαδάκης, Κόρτσαμ, Χατζησάββας

Διαγόρας: Μπίντσης, Τοπάλ, Τάτσης, Γιώργου, Ρουγκαλάς, Πίσπας, Λαμπρής, Κουϊρουκίδης, Ζιούνης, Μπαστιάνος, Μουμίν.