Κύπελλο ΕΠΣΗ: Στην παράταση πήρε την πρόκριση η Δόξα Ηρακλείου

Η Δόξα αν και έχανε στο ημίχρονο κατάφερε να πάρει την πρόκριση στην παράταση

Στην παράταση κατάφερε να πάρει την πρόκριση η Δόξα Ηρακλείου καθώς επικράτησε με 3-1 (1-1 κ.δ.).  Η επόμενη ομάδα που θα βρεθεί απέναντι της είναι το Λίντο.

Ο Ζαρός πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 14ο λεπτό όταν και πάλι ο Ξεκαρδάκης σέντραρε και ο Σηφάκης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα και το πέτυχαν στο 50ο λεπτό με τον Κατσαρό να πετυχαίνει ένα πανέμορφο τέρμα με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τα 30 μέτρα.

Στην παράταση η Δόξα μπήκε ξανά ορεξάτη και κατάφερε να πετύχει την ανατροπή στο 93ο λεπτό με τον Καρκανάκη.

Τελικά η Δόξα «κλείδωσε» την πρόκριση με τον Κώτα να κάνει στο 112ο λεπτό το 3-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Δόξα Ηρακλειου: Κλάδος, Φρέσκος, Κεβάνι, Περάκης, Ανδριαδάκης, Αδαμάκης, Τσαλόπουλος, Κατσαρός, Στρατάκης, Τσικανδυλάκης, Ματαλιωτάκης.

Ζαρός: Αλεξάκης, Σαριδακης Ν., Καπετανάκης, Αλμπαντακης Ε., Λεμονακης, Γρηγορίου, Τσαγκαρακης, Γιατρομανωλακης, Σηφάκης, Ξεκαρδακης, Θεργιακης