Κύπελλο Ελλάδος: Στην επόμενη φάση και η Νίκη Βόλου

Πέρασε με 0-1 απο τα Τρίκαλα

Σπουδαία εμφάνιση και μεγάλη πρόκριση για τη Νίκη Βόλου! Η ομάδα της Μαγνησίας πέρασε από τα Τρίκαλα (0-1) και πήρε το εισιτήριο για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.

Το πρώτο μέρος δεν διεκδικούσε δάφνες ποιότητας, με τον κόσμο να δίνει τον παλμό του από την κερκίδα. Παρόλα αυτά ρυθμός δεν υπήρχε, ούτε και ιδιαίτερα αξιόλογες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες με το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου να σφραγίζει τις -ημιτελείς- προσπάθειες των δύο ομάδων.

Διαφορετικό ματς στο δεύτερο 45λεπτο. Καλός ρυθμός, πιο επιθετική φιλοσοφία από τις δύο ομάδες και με καλές στιγμές μπροστά στις δύο εστίες. Η Νίκη Βόλου ήταν πιο επικίνδυνη και έβγαινε καλύτερη στην επίθεση, κερδίζοντας μάλιστα και πέναλτι αλλά και την μεγάλη ευκαιρία για να μπει σε θέση οδηγού. Κάτι που συνέβη με την εκτέλεση του Ροχάνο στο 73ο λεπτό, δίνοντας το έναυσμα για πανηγυρισμούς στον «κυανόλευκο» πάγκο αλλά και στην κερκίδα με τους φιλοξενούμενους οπαδούς.

Πηγή: sport-fm