Εύκολη πρόκριση για την Λαμία

Πέρασε με 0-3 από την Ηλιούπολη και βρίσκεται στους «16»

Εύκολο απόγευμα είχε η Λαμία  καθώς πήρε την πρόκριση κερδίζοντας την Ηλιούπολη με 0-3.

Μπορεί στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι να είχαν τον απόλυτο έλεγχο και να κέρδισαν τις εντυπώσεις, όμως στο 13' και μετά από σέντρα του Μανουσάκη, ο Τσούκαλος άνοιξε το σκορ και έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Μάλιστα στο 55', εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι δεν απομακρύνθηκε σωστά η μπάλα στη σέντρα του Τζανδάρη και έγραψε το 2-0.Λίγο αργότερα η Ηλιούπολη κέρδισε πέναλτι, ο Σάμιος κέρδισε πέναλτι για ανατροπή από τον Σαράνοφ, ο Κράσι ανέλαβε την εκτέλεση, όμως ο Σέρβος τερματοφύλακας το «έβγαλε», για να έρθει σε μια ανύποπτη φάση στις καθυστερήσεις του ματς ο Μαζουλουξής και να γράψει το τελικό 3-0.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Βαγγέλης Χαντές): Τσάκαλος, Πολίτης, Μπουσάι, Ρέτζο, Τσατσάρης, Μαλάι, Γάγγος, Ταβάρες, Ντινιωτάκης, Ζέλο, Λάμπη

ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ, Μαζουλουξής, Τζανετόπουλος, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Τζανδάρης (57΄Μπεχαράνο), Γκέντσογλου 987΄Τρούμπουλος), Τιρόνε (57΄Ρόμανιτς), Ελευθεριάδης, Μανουσάκης (57΄Βλαχομήτρος), Τσούκαλος (74΄Μανούσος)