Διπλό για τον ΠΟΑ στη Σοχώρα, 1-2 τον Αστέρα Ρεθύμνου

Σημαντική νίκη για την ομάδα του Ατσαλένιου

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε ο ΠΟΑ, που επικράτησε 1-2 του Αστέρα Ρεθύμνου στη Σοχώρα για την 6η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Ατσανέλιου έδειξε αποφασισμένη για το «τρίποντο» από την αρχή της αναμέτρησης, βάζοντας νωρίς τις βάσεις για το αποτέλεσμα.

Μόλις στο 10ο λεπτό, ο Μέμμος με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Το 0-1 ήταν το αποτέλεσμα ημιχρόνου, παρά τις εκατέρωθεν καλές στιγμές που δημιουργήθηκαν.

Ίδιο έργο και στην επανάληψη, όταν και πάλι νωρίς (52’) ο Καϊμακαμούδης σημείωσε το 0-2 με πλασέ μέσα από την περιοχή.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 με τον Κόκκαλη στο 71’, με το αποτέλεσμα να μην αλλάζει ως το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Παπαδάκης Α., Πετρίδης (57′ Λάσα), Ψυχουντάκης, Αντωνόπουλος, Κλειδής Α., Καψαλάκης, Μπουρνέλης (57′ Κόκκαλης), Μπότος, Γύπαρης, Μανωλακάκης, Ρηγάκης.

ΠΟΑ: Γιαγκιόζης, Αννιτσάκης, Αναστασιάδης (55′ Σαμουηλίδης), Νάτος, Κερμενίδης, Τσιρούδης, Σένκα (87′ Χατζηανδρέου), Μέμμος (67′ Γκελοσάνι), Ρουμπάκης Ε., Καϊμακαμούδης, Πατινιώτης.