Το… άστρο του Αντετοκούνμπο: Δεύτερη σερί νίκη για τους Μπακς

Επικράτησαν 128-115 των Κινγκς στο Μιλγουόκι

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να είναι σαρωτικός, οι Μπακς επικράτησαν 128-115 των Κινγκς στο Μιλγουόκι τα ξημερώματα.

Τα «ελάφια» έφτασαν στη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους, δείχνοντας πως αφήνουν στο παρελθόν το σερί με τις πέντε σερί ήττες που είχαν μέχρι πρότινος.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πραγματοποίησε μία σπουδαία εμφάνιση, αποδεικνύοντας πως είναι σε εξαιρετική κατάσταση, παρά τα κακά αποτελέσματα της ομάδας του.

Συγκεκριμένα, απόψε ο Έλληνας σταρ πέτυχε 38 πόντους (με 19/24 βολές, 9/19 σουτ εντός παιδιάς) και μάζεψε 18 ριμπάουντ σε 33 λεπτά συμμετοχής. Σε άλλο ένα ματς, ο Κρις Μίντλετον στάθηκε στο πλευρό του «Greek Freak», με 32 πόντους. Από την πλευρά του, ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για 13 λεπτά και πέτυχε 2 πόντους, ενώ είχε και 1 μπλοκ.

Για τους φιλοξενούμενους, πρώτος σκόρερ με 23 πόντους ήταν ο Ταϊρίς Χαλιμπάρτον.

Μετά τη νέα νίκη τους, οι Μπακς έχουν ρεκόρ 18-13 και είναι στην 3η θέση της Ανατολής, ενώ οι Κινγκς βρίσκονται στο 12-18 και στην 11η θέση της Δύσης.