Διπλό σε 15 λεπτά: Ο ΠΟΑ «καθάρισε» νωρίς, 1-3 τον Άρη Ρεθύμνου

Καλή εμφάνιση για την ομάδα του Ατσαλένιου

Νικηφόρο πέρασμα του ΠΟΑ από το Ρέθυμνο, καθώς επικράτησε 1-3 του Άρη Ρεθύμνου στα Μισίρια για την 4η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Οι Ατσαλενιώτες «καθάρισαν» το ματς από το πρώτο 15λεπτο, με το σκορ να είναι ήδη στο 0-3.

Στο 10’ ο Καϊμακαμούδης άνοιξε το σκορ, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Κερμενίδης πέτυχε το 0-2.

Ο Νάτος πήρε τη… σκυτάλη στο 15’ ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 0-3, ενώ στο 33’ ο Ζότο διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Μάλιστα, ο σκόρερ των γηπεδούχων αποβλήθηκε στο 54’ και έτσι τέλειωσαν το ματς με 10 παίκτες.

ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Κελαϊδής, Αντουράκης, Νικηφόρος, Μεταξάκης, Μαργκίνι, Μανωλακάκης, Λαζίδης, Περήφανος, Σκουλούδης, Ματαραγκάσι, Ζότο.

ΠΟΑ: Γιαγκιόζης, Νάτος, Σαμουηλίδης (60’ Μέμμος), Αναστασίαδης, Πατηνιώτης (46’ Χατζηανδρέου), Κερμενίδης, Σένκα (27’ λ.τ. Παναγιωτάκης, Τσιρούδης, Ρουμπάκης, Γκελοσάνι (72’ Ξυλούρης), Καϊμακαμούδης.