Αθλητισμός

Εκτός με τον ΕΦΑΟΖωγράφου ο ΟΑΧανίων

Αναλυτικά το πρόγραμμα στην Α1 μπάσκετ Γυναικών

Τον νεοφώτιστο στην Α1 γυναικών μπάσκετ, τον ΕΦΑΟ Ζωγράφου θα αντιμετωπίσει ο ΟΑΧανίων στο νέο πρωτάθλημα, το οποίο αναμένεται να ξεκινήσει στις 17 Οκτωβρίου.

Το πρώτο παιχνίδι θα γίνει στα Χανιά που με βάση το πρόγραμμα είναι στις 24 Οκτωβρίου, με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα έχει ως εξής:

1η αγωνιστική - 17/10/20
Ελευθερία Μοσχάτου-Σπόρτιγκ
Εσπερίδες-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Νίκη Λευκάδας-ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός-Δάφνη Αγ. Δημητρίου
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΟΑ Χανίων

2η αγωνιστική - 24/10/20
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ελευθερία Μοσχάτου
ΠΑΣ Γιάννινα - Εσπερίδες
Δάφνη Αγ. Δημητρίου - Νίκη Λευκάδας
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
ΟΑ Χανίων – ΠΑΟΚ
Σπόρτιγκ – ΕΦΑΟ Ζωγράφου

3η αγωνιστική - 31/10/20
Ελευθερία Μοσχάτου – ΠΑΣ Γιάννινα
Εσπερίδες – Δάφνη Αγ. Δημητρίου
Νίκη Λευκάδας – Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός – ΟΑ Χανίων
ΠΑΟΚ - ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Σπόρτιγκ – Κρόνος Αγ. Δημητρίου

4η αγωνιστική - 07/11/20
Δάφνη Αγ. Δημητρίου - Ελευθερία Μοσχάτου
Παναθηναϊκός - Εσπερίδες
ΟΑ Χανίων- Νίκη Λευκάδας
ΕΦΑΟ Ζωγράφου- Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ - Σπόρτιγκ
ΠΑΣ Γιάννινα - Κρόνος Αγ. Δημητρίου

5η αγωνιστική - 21/11/20
Ελευθερία Μοσχάτου - Παναθηναϊκός
Εσπερίδες - ΟΑ Χανίων
Νίκη Λευκάδας - ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Σπόρτιγκ - ΠΑΣ Γιάννινα
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Δάφνη Αγ. Δημητρίου

6η αγωνιστική - 28/11/20
ΟΑ Χανίων- Ελευθερία Μοσχάτου
ΕΦΑΟ Ζωγράφου- Εσπερίδες
ΠΑΟΚ - Νίκη Λευκάδας
Ολυμπιακός - Σπόρτιγκ
Παναθηναϊκός - Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Δάφνη Αγ. Δημητρίου - ΠΑΣ Γιάννινα

7η αγωνιστική - 05/12/20
Ελευθερία Μοσχάτου - ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Εσπερίδες - ΠΑΟΚ
Νίκη Λευκάδας - Ολυμπιακός
Σπόρτιγκ - Δάφνη Αγ. Δημητρίου
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - ΟΑ Χανίων
ΠΑΣ Γιάννινα - Παναθηναϊκός

8η αγωνιστική - 12/12/20
ΠΑΟΚ - Ελευθερία Μοσχάτου
Ολυμπιακός - Εσπερίδες
Νίκη Λευκάδας - Σπόρτιγκ
ΕΦΑΟ Ζωγράφου- Κρόνος Αγ. Δημητρίου
ΟΑ Χανίων- ΠΑΣ Γιάννινα
Παναθηναϊκός - Δάφνη Αγ. Δημητρίου

9η αγωνιστική - 19/12/20
Ελευθερία Μοσχάτου - Ολυμπιακός
Εσπερίδες - Νίκη Λευκάδας
Σπόρτιγκ - Παναθηναϊκός
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα - ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Δάφνη Αγ. Δημητρίου - ΟΑ Χανίων

10η αγωνιστική - 09/01/21
Νίκη Λευκάδας - Ελευθερία Μοσχάτου
Εσπερίδες - Σπόρτιγκ
Ολυμπιακός - Κρόνος Αγ. Δημητρίου
ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα
ΕΦΑΟ Ζωγράφου- Δάφνη Αγ. Δημητρίου
ΟΑ Χανίων- Παναθηναϊκός

11η αγωνιστική - 16/01/21
Ελευθερία Μοσχάτου - Εσπερίδες
Σπόρτιγκ - ΟΑ Χανίων
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Νίκη Λευκάδας
ΠΑΣ Γιάννινα - Ολυμπιακός
Δάφνη Αγ. Δημητρίου - ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός - ΕΦΑΟ Ζωγράφου

12η αγωνιστική - 23/01/21
Σπόρτιγκ - Ελευθερία Μοσχάτου
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Εσπερίδες
ΠΑΣ Γιάννινα - Νίκη Λευκάδας
Δάφνη Αγ. Δημητρίου - Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
ΟΑ Χανίων- ΕΦΑΟ Ζωγράφου

13η αγωνιστική - 30/01/21
Ελευθερία Μοσχάτου - Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Εσπερίδες - ΠΑΣ Γιάννινα
Νίκη Λευκάδας - Δάφνη Αγ. Δημητρίου
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ - ΟΑ Χανίων
ΕΦΑΟ Ζωγράφου- Σπόρτιγκ

14η αγωνιστική - 13/02/21
ΠΑΣ Γιάννινα - Ελευθερία Μοσχάτου
Δάφνη Αγ. Δημητρίου - Εσπερίδες
Παναθηναϊκός - Νίκη Λευκάδας
ΟΑ Χανίων- Ολυμπιακός
ΕΦΑΟ Ζωγράφου- ΠΑΟΚ
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Σπόρτιγκ

15η αγωνιστική - 20/02/21
Ελευθερία Μοσχάτου - Δάφνη Αγ. Δημητρίου
Εσπερίδες - Παναθηναϊκός
Νίκη Λευκάδας - ΟΑ Χανίων
Ολυμπιακός - ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Σπόρτιγκ - ΠΑΟΚ
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - ΠΑΣ Γιάννινα

16η αγωνιστική - 27/02/21
Παναθηναϊκός - Ελευθερία Μοσχάτου
ΟΑ Χανίων- Εσπερίδες
ΕΦΑΟ Ζωγράφου- Νίκη Λευκάδας
ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός
ΠΑΣ Γιάννινα - Σπόρτιγκ
Δάφνη Αγ. Δημητρίου - Κρόνος Αγ. Δημητρίου

17η αγωνιστική - 06/03/21
Ελευθερία Μοσχάτου - ΟΑ Χανίων
Εσπερίδες - ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Νίκη Λευκάδας - ΠΑΟΚ
Σπόρτιγκ - Ολυμπιακός
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Παναθηναϊκός
ΠΑΣ Γιάννινα - Δάφνη Αγ. Δημητρίου

18η αγωνιστική - 13/03/21
ΕΦΑΟ Ζωγράφου- Ελευθερία Μοσχάτου
ΠΑΟΚ - Εσπερίδες
Ολυμπιακός - Νίκη Λευκάδας
Δάφνη Αγ. Δημητρίου - Σπόρτιγκ
ΟΑ Χανίων- Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα

19η αγωνιστική - 20/03/21
Ελευθερία Μοσχάτου - ΠΑΟΚ
Εσπερίδες - Ολυμπιακός
Σπόρτιγκ - Νίκη Λευκάδας
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - ΕΦΑΟ Ζωγράφου
ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΑ Χανίων
Δάφνη Αγ. Δημητρίου - Παναθηναϊκός

20η αγωνιστική - 03/04/21
Ολυμπιακός - Ελευθερία Μοσχάτου
Νίκη Λευκάδας - Εσπερίδες
Παναθηναϊκός - Σπόρτιγκ
ΠΑΟΚ - Κρόνος Αγ. Δημητρίου
ΕΦΑΟ Ζωγράφου- ΠΑΣ Γιάννινα
ΟΑ Χανίων- Δάφνη Αγ. Δημητρίου

21η αγωνιστική - 10/04/21
Ελευθερία Μοσχάτου - Νίκη Λευκάδας
Σπόρτιγκ - Εσπερίδες
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Ολυμπιακός
ΠΑΣ Γιάννινα - ΠΑΟΚ
Δάφνη Αγ. Δημητρίου - ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Παναθηναϊκός - ΟΑ Χανίων

22η αγωνιστική - 17/04/21
Εσπερίδες - Ελευθερία Μοσχάτου
ΟΑ Χανίων- Σπόρτιγκ
Νίκη Λευκάδας - Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Ολυμπιακός - ΠΑΣ Γιάννινα
ΠΑΟΚ - Δάφνη Αγ. Δημητρίου
ΕΦΑΟ Ζωγράφου- Παναθηναϊκός

Με Ελευθερία Μοσχάτου στο κύπελλο
Εφικτή είναι η πρόκριση στο Final 4 του Κυπέλλου Ελλάδας για τον Όμιλο Αντισφαίρισης Χανίων που μπαίνει στη διοργάνωση από τη 2η φάση.Σε νοκ-άουτ παιχνίδι θα υποδεχθεί στο κλειστό Κλαδισού την Ελευθερία Μοσχάτου, με την οποία αναμετρήθηκε και την περασμένη σεζόν στο Κύπελλο.
Σε περίπτωση πρόκρισης θα αντιμετωπίσει στην προημιτελική φάση, εκτός έδρας τον νικητή του ζευγαριού Νικητής Α12 (Αρις Καλαμάτας ή Αμιλλα / Πρωτέας Βούλας ή Οίακας Ναυπλίου) – Κρόνος Αγ. Δημητρίου.

Αναλυτικά η κλήρωση:

Α’ Φάση
1ος όμιλος
1η αγωνιστική
Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου
1.Αρις Καλαμάτας-Αμιλλα 2000
2.Αθηναϊκός-Δαναοί Αργους
3.Πρωτέας Βούλας-Οίαξ Ναυπλίου
4.Φοίνικας Πειραιά-ΑΕ Σαντορίνης
5.ΓΣ Ηλιούπολης-ΑΕΚ Περιστερίου
6.ΓΣ Αγ. Παρασκευής-Ατρόμητος Πειραιά

2η αγωνιστική
Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου
12.Νικητής Α1-Νικητής Α3
13.Νικητής Α2-Νικητής Α4
14.Νικητής Α5-Νικητής Α6

3η αγωνιστική
Κυριακή 4 Οκτωβρίου
18.Νικητής Α14-Νικητής Α13

2ος όμιλος
1η αγωνιστική
Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου
7.Πανσερραϊκός-Αρης
8.Νίκη Βόλου-Απόλλων Καλαμαριάς
8.ΓΣΚ Λασσάνης-Ηρακλής
10.Ιερισσός 99-Ολύμπια Λάρισας
11.ΜΕΝΤ-Πανόραμα

2η αγωνιστική
15.Νικητής Α10-Νικητής Α9
16.Νικητής Α11-Νικητής Α7
17.Πάνθηρες Καβάλας-Νικητής Α8

3η αγωνιστική
Κυριακή 4 Οκτωβρίου
19.Νικητής Α15-Νικητής Α16

2η φάση
Κυριακή 11 Οκτωβρίου
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ-Σπόρτιγκ
Νικητής Α19-Εσπερίδες
Νικητής Α12-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Δάφνη Αγ. Δημητρίου-ΠΑΣ Γιάννινα
Νικητής Α18-Νίκη Λευκάδας
ΟΑ Χανίων-Ελευθερία Μοσχάτου
Νικητής Α17-Ολυμπιακός

Προημιτελική Φάση
Τετάρτη 23 Δεκεμβρίου
Νικητής Α12 ή Κρόνος-ΟΑΧ ή Ελευθερία Μοσχάτου
ΠΑΟΚ ή Σπόρτιγκ-Δάφνη Αγ. Δημητρίου ή ΠΑΣ Γιάννινα
Νικητής Α18 ή Νίκη Λευκάδας-Νικητής Α17 ή Ολυμπιακός
Νικητής Α19 ή Εσπερίδες-ΕΦΑΟ Ζωγράφου ή Παναθηναϊκός

Ημιτελική φάση - 24 Μαρτίου
Τελικός - 28 Μαρτίου

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια