Πρωταθλήματα υποδομής: Εντός έδρας ήττα (0-4) για την Κ17 του ΟΦΗ από τον Ολυμπιακό

Αναμέτρηση με ενδιαφέρον σήμερα στο γήπεδο Ατσαλένιου

Η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ γνώρισε την ήττα με 0-4 σήμερα από τον Ολυμπιακό, για την 16η αγωνιστική του αντίστοιχου πρωταθλήματος υποδομής.

Οι Κρητικοί ξεκίνησαν δυνατά και είχαν καλή ευκαιρία με τον Φωτιάδη στο 7’, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης απείλησε τον αντίπαλο γκολκίπερ.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Ντόι στο 19’, ενώ στο 33’ σημάδεψαν δεύτερη φορά το δοκάρι με τον Χρονακόπουλο αυτή τη φορά.

Ο Ολυμπιακός πήρε το προβάδισμα στο 50’ με τον Συρμή, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Σπυριδάκης πέτυχε το 0-2. Το τρίτο γκολ πέτυχε ο Σταμούλης στο 55’, ενώ στο 62’ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

Κ17 ΟΦΗ (Βασίλης Παπαδάκης): Χωραϊτης, Αμανάκης (70’ Κορνηλάκης), Βασιλάκης, Σμπώκος (75’ Γωνιωτάκης), Βιτώρος, Καφούσης, Φωτιάδης, Χαλκιαδάκης (75’ Μπέης), Σωμαράκης (65’ Θεοδοσουλάκης), Αποστολάκης (65’ Λέλεκας), Μπερικάκης.