Ήττα και αποκλεισμός για τον Τσιτσιπά στο Masters της Σαγκάης

Ο Έλληνας τενίστας έχασε 2-0 από τν Μεντβέντεφ

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αποχαιρέτησε το Masters της Σαγκάης, καθώς αποκλείστηκε από τα ημιτελικά με ήττα 2-0 (7-6, 6-4) από τον Ντανίλ Μεντβέντεφ.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ηττήθηκε με 2-0 σετ από τον Ντανίλ Μεντβέντεφ και αποκλείστηκε από τα ημιτελικά του Masters της Σαγκάης.

Το ταξίδι του Έλληνα τενίστα τελείωσε άδοξα στην Κίνα, μιας και ο αντίπαλος του ήταν αλάνθαστος και ανώτερος καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού. Ο Στέφανος εμφανίστηκε ασταθής στο τελευταίο game στο οποίο σέρβιρε, με τον Ρώσο να το εκμεταλλεύεται.

Το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες τόσο του πρώτου όσο και του δεύτερου σετ, σε ένα γενικά μοιρασμένο παιχνίδι.

Πάντως ο Μεντβέντεφ έχει εξελιχθεί σε κακό δαίμονα του Τσιτσιπά, αφού στις τελευταίες πέντε μεταξύ τους αναμετρήσεις ο Νο4 της παγκόσμιας κατάταξης Ρώσος μετρά ισάριθμες νίκες.