Αθλητισμός

Χωρίς Ακρωτήρι οι διοργανώσεις της ΕΚΑΣΚ

Ποιο θα είναι το πρόγραμμα στο Κύπελλο αλλά και στα πρωταθλήματα Ανδρών και Γυναικών…

Πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις στην ΕΚΑΣΚ με το Κύπελλο να επιστρέφει μετά από 10 χρόνια και να κάνει πρεμιέρα την Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου με τα παρακάτω νοκ άουτ παιχνίδια: Εργοτέλης-Αναγέννηση, Ακαδημία Ρεθύμνου-Ηράκλειο, Κύδων-Πεδιάδα ΑΟΧ, Ηρόδοτος-Μεσσαρά, Τηγανίτης-ΑΟΚ Χανιά,Α νδρογέας-Δειλινό ενώ χωρίς αγώνα προκρίνεται ο ΟΑΧ.


Σε ότι αφορά στο πρωτάθλημα Ανδρών της ΕΚΑΣΚ, όπως έγινε γνωστό ο ΑΟ Ακρωτηρίου δεν θα λάβει μέρος ενώ το τζάμπολ θα γίνει στις 12 Οκτωβρίου και η πρεμιέρα έχει ως εξής: Ανδρογέας- Πεδιάδα, Εργοτέλης- Τηγανίτης, Ηρόδοτος- Ακαδημία Ρεθύμνου, Ιεράπετρα- Ηράκλειο, Μεσσαρά- Δειλινό και Αναγέννηση- Κύδων. Ρεπό θα έχει ο ΟΑΧανίων.
Στις Γυναίκες, η 1η αγωνιστική που θα γίνει στις 2 Νοεμβρίου περιλαμβάνει τα παιχνίδια: ΟΦΗ-ΟΑΧ 2000, Ηρόδοτος-Εργοτέλης. Ρεπό θα έχει το Αρκάδι.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ (Α΄ ΓΥΡΟΣ):
1η Αγωνιστική
ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΣΗ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ
ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ
ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΟ ΚΥΔΩΝ
Ρεπό:ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

2η Αγωνιστική
ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
ΑΣΗ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ
ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ
ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ
Ρεπό:ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ

3η Αγωνιστική
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ ΑΣΗ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ
ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ
ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΑΟ ΚΥΔΩΝ
ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
Ρεπό:ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ

4η Αγωνιστική
ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ
ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.
ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΗΡΟΔΟΤΟΣ
ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
ΑΣΗ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ
Ρεπό:ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ

5η Αγωνιστική
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΟ ΚΥΔΩΝ
ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ
ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
Ρεπό:ΑΣΗ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ

6η Αγωνιστική
ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ
ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.
ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ
ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΑΣΗ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ
Ρεπό:ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

7η Αγωνιστική
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ ΑΟ ΚΥΔΩΝ
ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ
ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ
ΑΣΗ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
Ρεπό:ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ

8η Αγωνιστική
ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ
ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.
ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ
ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ ΑΣΗ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
Ρεπό:ΗΡΟΔΟΤΟΣ

9η Αγωνιστική
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ
ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΗΡΟΔΟΤΟΣ
ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
ΑΣΗ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ
ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ
Ρεπό:ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

10η Αγωνιστική
ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ
ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ
ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΣΗ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ
ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
Ρεπό:ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.

11η Αγωνιστική
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ ΗΡΟΔΟΤΟΣ
ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.
ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
ΑΣΗ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ
ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΑΟ ΚΥΔΩΝ
Ρεπό:ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ

12η Αγωνιστική
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ
ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΑΣΗ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ
ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ
Ρεπό:ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ

13η Αγωνιστική
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ
ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.
ΑΣΗ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ
ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ
ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
Ρεπό:ΑΟ ΚΥΔΩΝ

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Α΄ΓΥΡΟΣ):
1η αγωνιστική
ΟΦΗ-ΟΑΧ 2000
Ηρόδοτος-Εργοτέλης
Ρεπό: Αρκάδι

2η αγωνιστική
ΟΑΧ 2000-Αρκάδι
Εργοτέλης-ΟΦΗ
Ρεπό: Ηρόδοτος

3η αγωνιστική
Αρκάδι-Εργοτέλης
ΟΦΗ-Ηρόδοτος
Ρεπό: ΟΑΧ 2000

4η αγωνιστική
Ηρόδοτος-Αρκάδι
Εργοτέλης-ΟΑΧ 2000
Ρεπό: ΟΦΗ

5η αγωνιστική
Αρκάδι-ΟΦΗ
ΟΑΧ 2000-Ηρόδοτος
Ρεπό: Εργοτέλης

Σχόλια