Πρώτη θέση για τον Γιούχτα στο «Μαρκομιχελάκειο» τουρνουά

Δύο νίκες για την ομάδα του Μηνά Πίτσου με Πανθηραϊκό και ΣΥΝΚΑ

Το «Μαρκομιχελάκειο» τουρνουά έχει γίνει θεσμός για τον Γιούχτα και σήμερα πραγματοποιήθηκε με τη συμμετοχή του ΣΥΝΚΑ και του Πανθηραϊκού.

Η ομάδα των Αρχανών πήρε την πρώτη θέση με δύο νίκες, ενώ οι αγώνες ήταν 45λεπτης διάρκειας.

Στο πρώτο παιχνίδι, το συγκρότημα του Μηνά Πίτσου αντιμετώπισε τον Πανθηραϊκό και επικράτησε 1-0. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Σφυρογιαννάκης στο 42’.

Ακολούθησε η αναμέτρηση του ΣΥΝΚΑ με τον Πανθηραϊκό, όπου το 0-0 «σφράγισε» τις προσπάθειες των παικτών σε ένα «κλειστό» ματς.

Η μέρα ολοκληρώθηκε αγωνιστικά, με το 45λεπτο όπου αναμετρήθηκαν Γιούχτας και ΣΥΝΚΑ. Οι «πράσινοι» επικράτησαν 1-0 με σκόρερ τον Φραγκουλάκη, που αξιοποίησε το πέναλτι που κέρδισε ο Κασσωτάκης.

Ο Μηνάς Πίτσος χρησιμοποίησε όλους τους διαθέσιμους παίκτες και είχε την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα. Άλλωστε και τα δύο… ημίχρονα ήταν ανταγωνιστικά, λόγω και της ποιότητας που διαθέτουν οι χθεσινοί αντίπαλοι.