Αθλητισμός

Είκοσι ένας μαθητές-τριες πήραν την πρόκριση για την β΄φάση

Μετά τους σχολικούς αγώνες στίβου στο Παγκρήτιο...

Παρουσία δεκάδων μαθητών- τριών πραγματοποιήθηκε την περασμένη Τρίτη στο Παγκρήτιο Στάδιο η α΄ φάση του Σχολικού Πρωταθλήματος Στίβου Γυμνασίων- Λυκείων με 11 αγόρια και 9 κορίτσια να εξασφαλίζουν τη συμμετοχής τους στην επόμενη φάση του θεσμού που θα γίνει το επόμενο διάστημα.


Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
100 μ. (όριο 13:00) : Καλογιαννάκη Μαρία - Ελένη (Πειραματικό ΓΕΛ) 12.42 (πρόκριση), Μανδηλάκη Μιχαέλα (13ο ΓΕΛ) 13.31, Σωμαράκη Κυριακή - Μαρία (1ο ΓΕΛ) 13.63, Τιτάκη Μαρία (7ο ΓΕΛ) 14.25, Παπαδάκη Νίκη (7ο ΓΕΛ) 14.29, Κότσι Μέγκι (13ο ΓΕΛ) 14.43, Ιερωνυμίδη Μαρία (ΓΕΛ Κρουσώνα) 15.55, Κυριακίδη Ελευθερία (10ο ΓΕΛ) 15.09.
200 μ. (όριο 27.00): Ντούμη - Βασιλείου Μαρία - Άννα (ΓΕΛ Αλικ/σού) 27.00 (πρόκριση), Μαυράκη Ελένη (1ο ΓΕΛ) 29.58, Καρακωνσταντάκη Ευγενία (10ο ΓΕΛ) 29.90, Μωραΐτη Ελένη (ΓΕΛ Μελεσών) 30.55, Παπαδάκη Μαρία (11ο ΓΕΛ) 31.65.
400μ. (όριο 1.03.00): Σκουλά Καλλιόπη (5ο ΓΕΛ) 1.02.45 (πρόκριση), Κοκολάκη Γεωργία (6ο ΓΕΛ) 1.09.01, Τουγλή Μαρία (ΓΕΛ Γαζίου) 1.23.00, Μαυρακάκη Ευαγγελία (2ο ΓΕΛ) 1.27.09.
800μ. (όριο 2.30.00): Παπαφραγκάκη Κωνσταντίνα (5ο ΓΕΛ) 3.14.02.
400 μ. εμπόδια (όριο 1.11.40): Ρεθυμνιωτάκη Σοφία (2ο ΓΕΛ) 1.09.00 (πρόκριση).
Μήκος (5.00μ.) : Θανοπούλου Νικολέτα (8ο ΓΕΛ) 5.28 (πρόκριση), Περδίκη Αθηνά (4ο ΓΕΛ) 5.10 (πρόκριση), Κακουλάκη Μιχαέλα (Πειραματικό ΓΕΛ) 4.59, Μανουσάκη Κωνσταντίνα (ΓΕΛ Επισκοπής) 4.28, Χαμαλάκη Ζαφειρία (ΓΕΛ. Αγ. Βαρβάρας) 3.87.
Τριπλούν (όριο 10.80μ.) : Παπαδάκη Γεωργία (ΓΕΛ Μαλίων) 11.06 (πρόκριση), Μακρή Ευαγγελία (Πειραματικό ΓΕΛ) 10.25, Μαθιουδάκη Μαρία - Εμελίνα (Πειραματικό ΓΕΛ) 10.00, Ψυχαράκη Έλενα (5ο ΓΕΛ) 9.60.
Επί κοντώ (όριο 2.90μ.): Μασέλη Φωτεινή (6ο ΓΕΛ 2.40), Καλογιαννάκη Στυλιανή (2ο ΓΕΛ) 2.40.
Σφαίρα (όριο 10.60μ.) : Μέτσι Μαριγκλένα (ΓΕΛ Γουβών) 8.95, Μικρογιαννάκη Ευαγγελία (5ο ΓΕΛ) 8.76, Μασέλη Ειρήνη (3ο ΓΕΛ) 8.43, Μαριέτα Δέσποινα (ΓΕΛ Γουβών) 7.87, Παπαφραγκάκη Μαρία (5ο ΓΕΛ) 7.34.
Άλμα εις ύψος (όριο 1.55μ.): Κοκοζόβα Ροζαλίνα (ΓΕΛ Μαλίων) 1.55 (πρόκριση ), Δούλια Νικολέτα (ΓΕΛ Μοχού) 1.55 (πρόκριση), Κωστάλ Έλενα (2ο ΓΕΛ) 1.40.
Ακόντιο (όριο 33.00μ.) : Παπαχατζάκη Μαρίνα (8ο ΓΕΛ) 45.28 (πρόκριση), Πασά Αθηνά (ΓΕΛ Αλικ/σού) 31.73, Βιδάκη Πελαγία (2ο ΓΕΛ) 28.75, Γενί Σιμπόρα (13ο ΓΕΛ) 20.38, Λαγουδάκη Αντωνία (1ο ΓΕΛ) 19.70.
Σφύρα (όριο 40.00μ.): Πετράκη Ελένη (11ο ΓΕΛ) 18.35.


Αγόρια
100 μ. (όριο 11.70: Σαατσάκης Απολλόδωρος (6ο ΕΠΑΛ) 11.38 (πρόκριση), Σκουλάς Δημήτριος (2ο ΓΕΛ) 12.04, Ριζόπουλος Γεώργιος (11ο ΓΕΛ) 12.30, Κοτσάκης Οδυσσέας (6ο ΓΕΛ) 12.46, Τζανής Εμμανουήλ (ΓΕΛ Γαζίου) 12.67, Διαμανταράς Ευάγγελος (11ο ΓΕΛ) 12.78, Γεμαλάς Ιάσονας (3ο ΓΕΛ) 12.81.
200 μ. (όριο 24.30): Χιντέρσα Ερνέστ (2ο ΓΕΛ) 23.66 (πρόκριση), Μοναστιρλής Ανδρέας (2ο ΓΕΛ) 25.12, Δημόγλου Μαρίνος (ΓΕΛ Μελεσών) 27.00, Γκόρο Μάριο (ΓΕΛ Αρκαλοχωρίου) 29.78, Πατεράκης Γεώργιος (ΓΕΛ Κρουσώνα) 31.40, Βερεράκης Ζαχαρίας (ΓΕΛ Κρουσώνα) 31.50.
400 μ. (όριο 53.00): Τζατζαράκης Αλέξιος (1ο ΕΠΑΛ) 50.89 (πρόκριση), Σταυρίδης - Κοϊνά Αλεξάντερ (5ο ΕΠΑΛ) 53.35 (πρόκριση), Χριστοφοράκης Ιωάννης (3ο ΓΕΛ) 53.00 (πρόκριση), Στεφανάκης Δημήτρης (2ο ΓΕΛ) 57.21, Παπαδάκης Ιωάννης (3ο ΓΕΛ) 57.58, Δαμιανάκης Γεώργιος (3ο ΓΕΛ) 1.00.03, Σταυρόπουλος Δημήτριος (11ο ΓΕΛ) 1.02.53, Τερζάκης Γεώργιος (3ο ΓΕΛ) 1.04.00.
800 μ. (όριο 2.05.00): Δασκαλάκης Νικόλαος (6ο ΓΕΛ) 2.38.90, Πεδιαδίτης Ελευθέριος (6ο ΓΕΛ) 2.41.65.
1.500 μ. (όριο 4.24.00): Γκαντάτσιος Δημήτριος (ΓΕΛ Αρκαλοχωρίου) 4.20.80 (πρόκριση), Λιμνιωτάκης Εμμανουήλ (ΓΕΛ Αλικ/σού) 4.56.70, Γενετζάκης Εμμανουήλ (4ο ΓΕΛ) 5.36.84.
3.000 μ. (όριο 9.50.00): Μανουσάκης Βασίλειος (11ο ΓΕΛ) 9.45.78 (πρόκριση), Σαμπάνι Ντένις (6ο ΓΕΛ) 12.15.68, Ζαχαράκης Νικήτας (8ο ΓΕΛ) 14.05.65, Καλαθάκης Κωνσταντίνος (8ο ΓΕΛ) 14.17.97.
110 μ. εμπόδια (όριο 16.30): Λίλος Γεώργιος (4ο ΓΕΛ) 15.08 (πρόκριση).
400 μ. εμπόδια (όριο 53.00): Σχοιναράκης Ανδρέας (Παγκρήτιο) 1.02.01.
Άλμα εις μήκος (όριο 6.10 μ.) : Γκιουλμιχάλης Εμμανουήλ (1ο ΓΕΛ) 6.11 (πρόκριση), Αναστασάκης Γεώργιος (11ο ΓΕΛ) 5.84, Μπιτζαράκης Αλέξανδρος (2ο ΓΕΛ) 5.50, Λογγίδης Χαράλαμπος (ΓΕΛ Γουβών) 5.40, Κιόσα Τζούλιο (ΓΕΛ Αλικ/σού) 5.26, Κοπιδάκης Νικόλαος (2ο ΓΕΛ) 4.86, Βούλγαρης Εμμανουήλ (1ο ΓΕΛ) 4.82.
Άλμα εις ύψος (όριο 1.83 μ). : Κοτζαμπασάκης Αλέξανδρος (1ο ΓΕΛ) 1.83 (πρόκριση), Σφακιανάκης Δημήτρης (2ο ΕΠΑΛ) 1.65.
Τριπλούν (όριο για 12.80 μ.) : Μουδατσάκης Δημήτριος (3ο ΓΕΛ) 13.52 (πρόκριση).
Επί κοντώ (όριο για 3.80μ.) : Κοζής Κων/νος (11ο ΓΕΛ) 3.30.
Σφαίρα (όριο για 14.00 μ.) : Ματζαράκης Μάριος (1ο ΓΕΛ) 10.85, Σφακιανάκης Φώτιος (11ο ΓΕΛ) 10.70, Κακουδάκης Δαίδαλος (5ο ΓΕΛ) 9.30, Μαθαιάκης Μάριος (ΓΕΛ Αρκαλοχωρίου) 8.80, Κρουσταλλάκης Γεώργιος (ΓΕΛ Αρκαλοχωρίου) 7.48, Ζαχαράκης Γεώργιος (ΓΕΛ Αλικ/σού) 6.30.
Σφύρα (όριο για 50μ.) : Σκουντάκης Ιωάννης (8ο ΓΕΛ) 43.70, Γιακουμάκης Δημήτριος (11ο ΓΕΛ) 32.30.
Ακόντιο (όριο για 49.00): Κολέτσι Γκαμπριέλ (1ο ΓΕΛ) 55.70 (πρόκριση), Καγιαλής Στυλιανός (5ο ΓΕΛ) 26.85.

Σχόλια