Αθλητισμός

Στο βάθρο 19 φορές οι Αργοναύτες στους Χειμερινούς Αγώνες

Σημαντικές επιτυχίες στα Χανιά με τρία χρυσά, δέκα αργυρά και έξι χάλκινα μετάλλια…ε τρία χρυσά, δέκα αργυρά και έξι χάλκινα μετάλλια…

Τρεις πρώτες, δέκα δεύτερες και έξι τρίτες θέσεις, ήταν ο απολογισμός των Αργοναυτών Χειμερινών Αγώνων 9-12 ετών της Περιφέρειας Κρήτης Ρόδου, που έγιναν στο κολυμβητήριο των Χανίων το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε.

Οι μικροί αθλητές των Αργοναυτών έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και ανέβηκαν συνολικά 19 φορές στο βάθρο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΚΑΛΩΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2η θέση στα 100m πεταλούδα – 1:23:24
2η θέση στα 200m μικτή ατομική – 3:00:43
3η θέση στα 50m πεταλούδα – 36:09

ΡΟΔΙΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
5η θέση στα 50m πεταλούδα – 46:74
6η θέση στα 100m πεταλούδα – 1:53:73
18η στα 100m ελεύθερο – 1:25:65

ΣΠΑΘΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
3η θέση στα 50m ελεύθερο – 32:23
4η θέση στα 100m ελεύθερο – 1:11:81
6η θέση στα 200m ελεύθερο – 2:50:52

ΤΣΑΤΣΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
2η θέση στα 50m πρόσθιο – 41:55
2η θέση στα 100m πρόσθιο – 1:31:54
2η θέση στα 200m πρόσθιο – 3:14:11

ΓΙΑΛΑΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
11η θέση στα 50m πρόσθιο – 52:92
15η θέση στα 50m ελεύθερο – 40:69
18η θέση στα 100m ελεύθερο - 1:36:40


ΠΕΠΟΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
8η θέση στα 100m ύπτιο – 2:04:64
10η θέση στα 200m ελεύθερο – 3:59:37
12η θέση στα 50m ύπτιο – 55:67

ΤΣΕΚΑΪ ΣΤΙΒΕΝ
17η θέση στα 100m πρόσθιο – 2:06:28
20η θέση στα 50m πρόσθιο – 58:12

ΔΑΟΥΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
2η θέση στα 100m ελεύθερο – 1:23:10
6η θέση στα 100m πρόσθιο -1:49:08

ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
7η θέση στα 50m πρόσθιο – 50:55


ΚΑΡΑΠΙΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
4η η στα 100m ύπτιο – 1:45:48
8η θέση στα 50m ύπτιο – 48:41

ΚΡΟΥΣΑΝΙΩΤΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
5η θέση στα 200m ελεύθερο – 3:01:93
5η θέση στα 200m μικτή ατομική – 3:34:72

ΛΑΓΟΥΔΙΑΝΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
18η θέση στα 50m ύπτιο – 1:03:57
25η θέση στα 50m ελεύθερο – 54:08

ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
5η θέση στα 50m ελεύθερο – 37:84
5η θέση στα 100m ελεύθερο - 1:25:02

ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
1η θέση στα 200m ελεύθερο – 2:42:67
1η θέση στα 200m μικτή ατομική – 3:02:30

ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
17η θέση στα 50m ύπτιο – 1:01:57
18η θέση στα 50m ελεύθερο – 45:76

ΚΑΣΩΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
23η θέση στα 50m ελεύθερο – 1:05:83
25η θέση στα 50m ύπτιο – 1:25:21

ΛΑΓΟΥΔΙΑΝΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
12η θέση στα 50m ελεύθερο – 45:01
12η θέση στα 50m ύπτιο – 56:10

ΜΑΛΛΙΑΡΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
5η θέση στα 50m ελεύθερο – 42:47
5η θέση στα 100m ελεύθερο – 1:40:34

ΠΑΛΙΑΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3η θέση στα 50m ύπτιο – 48:91
6η θέση στα 50m ελεύθερο – 42:77


ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΑΡΙΟΣ
11η θέση στα 50 m πρόσθιο 1:07:05
22η θέση στα 50m ύπτιο – 1:03:76

ΣΧΟΙΝΑΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
10η θέση στα 50m πρόσθιο – 1:04:18
21η θέση στα 50m ύπτιο – 1:03:76

ΚΑΤΣΑΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ
3η θέση στα 50m ύπτιο – 40:11
4η θέση στα 100m ύπτιο – 1:26:94
5η θέση στα 200m ύπτιο - 3:07:88

ΚΑΛΩΣΤΟΥ ΜΑΡΙΑ
10η θέση στα 50m ελεύθερο – 38:83
10η θέση στα 100m πρόσθιο - 1:48:59
17η θέση στα 100m ελεύθερο - 1:29:60

ΠΕΡΙΣΥΝΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
12η θέση στα 50m ελεύθερο – 40:93
17η θέση στα 100m πρόσθιο – 2:11:27
19η θέση στα 100m ελεύθερο – 1:34:09

ΚΟΥΤΑΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
7η θέση στα 50m πεταλούδα – 46:84
12η θέση στα 100m πρόσθιο – 1:56:89

ΜΠΙΛΑΛΗ ΜΑΡΙΑ – ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
2η θέση στα 100m πρόσθιο – 1:39:54
2η θέση στα 50m πρόσθιο – 46:06
3η θέση στα 200m πρόσθιο – 3:36:17

ΣΚΟΥΡΑΔΑΚΗ ΜΥΡΤΩ
23η θέση στα 50m ύπτιο – 1:06:15
30η θέση στα 50m ελεύθερο – 55:53

ΦΑΣΟΥΛΑΚΗ ΕΥΔΟΞΙΑ
11η θέση στα 50m πρόσθιο – 57:78
17η θέση στα 100m ελεύθερο – 1:41:45

ΓΙΑΛΑΜΑ ΕΥΔΟΞΙΑ
8η θέση στα 50m πρόσθιο – 1:07:25
12η θέση στα 50m ύπτιο – 55:88

ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
13η θέση στα 50m ελεύθερο – 47:75
15η θέση στα 50m ύπτιο – 56:46


ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ
1η θέση στα 4x50m μικτή ομαδική (αγόρια 9 ετών) – 3:44:36
με τους ΠΑΛΙΑΤΣΟΣ – ΣΧΟΙΝΑΡΑΚΗΣ – ΛΑΓΟΥΔΙΑΝΑΚΗΣ – ΜΑΛΛΙΑΡΑΚΗΣ
2η θέση στα 4 x 50m μικτή ομαδική (αγόρια 10 ετών) – 2:47:17
με τους ΠΕΤΡΑΚΗΣ – ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ – ΔΑΟΥΡΑΚΗΣ – ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ
2η θέση στα 4 x 50m ελεύθερο (αγόρια 10 ετών) – 2:26:36
με τους ΔΑΟΥΡΑΚΗΣ – ΚΡΟΥΣΑΝΙΩΤΑΚΗΣ – ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ – ΠΕΤΡΑΚΗΣ
3η θέση στα 4 x 50m ελεύθερο (αγόρια 9 ετών) – 3:15:15
με τους ΠΑΛΙΑΤΣΟΣ – ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΛΑΓΟΥΔΙΑΝΑΚΗΣ – ΜΑΛΛΙΑΡΑΚΗΣ
4η θέση στα 4 x 100m ελεύθερο (αγόρια 12 ετών) – 5:14:43
με τους ΚΑΛΩΣΤΟΣ – ΡΟΔΙΤΑΚΗΣ – ΤΣΑΤΣΑΡΗΣ – ΣΠΑΘΑΡΑΚΗΣ

Το Δ.Σ. των Αργοναυτών συγχαίρει όλα τα παιδιά που έλαβαν μέρος, τους προπονητές τους ΦΑΝΗ ΓΑΡΙΝΗ, ΧΡΗΣΤΟ ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ και ΒΑΣΙΛΗ ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗ για την εξαιρετική εμφάνιση των αθλητών τους.

Σχόλια