Nέο διπλό για τον ΟΦΗ, 59- 73 την Καλλιθέα στη Ρόδο

Κλειδί το 2-18 της τελευταίας περιόδου…

Mε νίκη πέρασε από τη Ρόδο ο ΟΦΗ επικρατώντας της Καλλιθέας με 73-59 και παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

H oμάδα ο Βασίλη Ράλλη επέβαλε το ρυθμό της από το ξεκίνημα του αγώνα και κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη με 43-39. Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο 3ο δεκάλεπτο (57-59) όμως την τελευταία περίοδο η πολύ καλή αμυντική λειτουργία των παικτών του ΟΦΗ αλλά και οι λύσεις στην επίθεση οδήγησαν σε ένα σερί 2-18 που του έδωσαν και τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 18-22, 39-43, 57-55, 59-73

Καλλιθέα (Μπίλιας): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς 4, Μαρινάκης, Παναγιωταράκος 4, Γυφτάκης 2, Μπίλιας 4, Πάρδακας 8, Κανίκης 8 (1), Μήτσης, Σκορδάλης 18 (2), Εγκινέ 7.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαππας, Κριθινάκης 6 (2), Πετράκης 4, Καρλάφτης, Τσερκιτζόγλου 15 (2), Αγαπιάδης 15, Αντωνόπουλος 4(1), Μπουμπάρης 17, Καραλής 10 (1), Πάλλης 2.

Από κει και πέρα το Δειλινό που δεν έχει ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα υποδέχεται τον ΕΦΑΟΖωγράφου σήμερα στις 17:00 στο κλειστό του Λίντο.