Δε βρίσκει… γιατρειά ο ΟΦΗ, ισοπαλία «μαχαιριά» με τον Πανιώνιο (1-1)

Ο κλοιός «σφίγγει» όλο και περισσότερο για τον ΟΦΗ, καθώς ήρθε ένα ακόμη αποτέλεσμα… μαχαιριά.

Η ομάδα του Ηρακλείου αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Πανιώνιο για την 16η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, καθώς πέταξε στα… σκουπίδια το καλό πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, οι «ασπρόμαυροι» δεν ανταποκρίθηκαν στις απαιτήσεις του αγώνα και σε αρκετά χρονικά διαστήματα, έδειξαν ανήμποροι να «κλειδώσουν» τη νίκη.

Οι Κρητικοί είχαν παθητικό ρόλο στο μεγαλύτερο μέρος της επανάληψης, ενώ όσες φορές βγήκαν στην αντεπίθεση είχαν άσχημα «τελειώματα».

Έτσι, το γκολ του Πλατέλλα στο 27’ δεν ήταν αρκετό για τη νίκη… ανάσα, αφού ο Καμαρά στο 80’ ισοφάρισε για τον Πανιώνιο.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Μπράουν, Μιχόγεβιτς, Ποτουρίδης, Γιαννούλης (74' Κοροβέσης), Παπάζογλου (83' Πέρσον), Νάστος, Πλατέλλας, Ντίνας (74' Κυριακίδης), Κουτσιανικούλης, Βουό.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Άκης Μάντζιος): Κότνικ, Παπαγεωργίου, Ντομίνγκεζ, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Οικονομίδης, Κόρμπος, Σιντί Αλί (85' Μακρύλλος), Κότσιτς (55' Σπιριντόνοβιτς), Τσιλούλης (72' Καμαρά), Ντουρμισάι.

Το «φιλμ» του αγώνα

8΄Από προσπάθεια του Κουτσιανικούλη, μονοκόμματο του Ντίνα μόλις άουτ!

14΄Κόρνερ του Πλατέλλα, πλασέ του Βουό, η μπάλα πέρασε άουτ.

18' Ο Στρέζος εξουδετέρωσε το σουτ του Κόρμπου από πλεονεκτική θέση!

20΄Πολύ καλή στιγμή με τον Ντουρμισάι του Πανιωνίου που απείλησε με το κεφάλι στέλνοντας τη μπάλα εκτός εστίας...

Δυνατή βροχή στο Ηράκλειο, επηρεάζει τις προσπάθειες των παικτών αφού ο αγωνιστικός χώρος γίνεται δύσκολος!

26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ 1-0: Αιφνιδιάστηκε η άμυνα του Πανιωνίου, ο Σταυρόπουλος γλίστρησε στο βρεγμένο τερέν και ο Πλατέλλας εκμεταλλεύτηκε τη στιγμή παίρνοντας τη μπάλα και τελειώνοντας τη φάση με ψύχραιμο πλασέ (1-0).

Τέλος ημιχρόνου, 1-0 υπέρ του ΟΦΗ το σκορ!

46' Σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο, χωρίς αλλαγές από τις δύο ομάδες.

55' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο, ο Σπιριντόνοβίτς στη θέση του Κότσιτς.

64' Σέντρα του Μπράουν δεξιά, πολύ χλιαρό σουτ από τον Γιαννούλη, δεν ανησυχεί ο Κότνικ.

67' Πλατέλλας και Βουό προσπαθούν να συνεργαστούν μέσα στην περιοχή, πολύ αδύναμο το πλασέ του Ιβοριανού, μπλοκάρει εύκολα ο Κότνικ.

70' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Βουό να είναι σε θέση βολής μέσα στην περιοχή, όμως προτιμάει να πασάρει στον Πλατέλλα, όμως η μπάλα κοντράρει στον Ντομίνγκεζ και ο Κότνικ μπλοκάρει σταθερά.

72' Δεύτερη κίνηση από τον Μάντζιο, ο Καμαρά στο ματς αντί του Τσιλούλη.

74' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κυριακίδης στη θέση του Ντίνα και ο Κοροβέσης στη θέση του Γιαννούλη.

80' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ 1-1: Σέντρα του Παπαγεωργίου, κεφαλιά του Καμαρά που είναι αφύλακτος στην περιοχή και κάνει το 1-1.

81' Ξανά ο Βουό σε θέση βολής, δεν έκανε το σουτ όπως θα ήθελε και δεν μπόρεσε να φανεί απειλητικός.

90' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με την κεφαλιά του Ντομίνγκες από τη μικρή περιοχή να φεύγει άουτ.

95' Τελευταίο σφύριγμα, αποτέλεσμα... μαχαιριά για τον ΟΦΗ (1-1).

*Πολύ έντονες αποδοκιμασίες από τους φιλάθλους του ΟΦΗ για τους παίκτες και το Νίκο Παπαδόπουλο, μετά την οδυνηρή ισοπαλία με τους Νεοσμυρνιώτες.