Αθλητισμός

Έγιναν οι κληρώσεις στα μικρά πρωταθλήματα του πόλο

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων (Α' Φάση) και Νέων γυναικών (Α' Φάση). Αναλυτικά:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (15-17 Φεβρουαρίου 2019) – 50 Ομάδες

Β' Φάση: 10-12 Μαϊου 2019

Γ' Φάση: 28-30 Ιουνίου 2019

Τελική Φάση: 12-14 Ιουλίου 2019

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Εθνικός, ΓΣ Περιστερίου, ΑΝΟ Αργυρούπολης

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης, Πανιώνιος

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Παναθηναϊκός, ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΓΣ Ηλιούπολης

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Μίλων, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΕ Χαϊδαρίου

Ε' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Απόλλων Σμύρνης, Άρης Νίκαιας, Νηρέας Γέρακα

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΝΟ Αγίου Νικολάου

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμάταςς

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΧΑΝΘ, Μακεδονικός, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΠΑΟΚ

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: ΜΓΣ Αλεξανδρούπολης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΠΑΣ Φοίβος

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, ΟΦΘ

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Ηλυσιακός

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Βουλιαγμένης

Στην επόμενη φάση ΔΕΝ προκρίνεται μόνον η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (1-3 Φεβρουαρίου 2019) – 17 Ομάδες

Τελική Φάση: 15-17 Μαρτίου 2019

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός, Τρίτων Αμαρουσίου

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Μίλων, ΓΣ Ηλιούπολης, Ηλυσιακός

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Πατρών, Πανιώνιος

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, Νηρέας Χαλανδρίου

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8)

To πρωτάθλημα Μίνι Παίδων


Πραγματοποιήθηκε σήμερα (28/11) στα γραφεία της ΚΟΕ, και η κλήρωση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων. Οι Όμιλοι της Α' Φάσης (8-10 Φεβρουαρίου), σε σύνολο 58 ομάδων:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ηλυσιακός, Εθνικός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Νηρέας Γέρακα, ΣΚ Ροή, ΑΟ Καστέλας, Τρίτων Αμαρουσίου

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΕ Χαϊδαρίου, Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Απόλλων Σμύρνης

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕΚ, ΑΝΟ Αργυρούπολης

Ε' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΓΣ Ηλιούπολης, Υδραϊκός, Άρης Νίκαιας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης

ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΝΟ Καλαμακίου

Η' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΑΟ Πετρούπολης, ΑΕ Κερατσινίου, Μίλων

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Άρης Θεσσαλονίκης

ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ: Ποσειδών Ορεστιάδας, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, ΧΑΝΘ

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Χαλκίδας, Νηρέας Λαμίας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΟΦΘ, ΠΑΣ Φοίβος, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΝΕ Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου

Στην επόμενη φάση ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου.

Β' Φάση: 5-7 Απριλίου 2019

Γ' Φάση: 28-30 Ιουνίου 2019

Τελική Φάση: 29-31 Ιουλίου 2019

Σχόλια