Ήττα για την Κ17 του ΟΦΗ στο ΒΑΚ, με 1-5 από τον Ολυμπιακό

Η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ γνώρισε την ήττα με 1-5 από τον Ολυμπιακό, παρότι προηγήθηκε στο σκορ.

Το παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής ξεκίνησε καλά για το συγκρότημα του Αντώνη Αποστολάκη, που πήρε το προβάδισμα στο 20’ με κεφαλιά του Μαμουλάκη.

Οι φιλοξενούμενοι «απάντησαν» με τον Σουρλή στο 37’, με το 1-1 να είναι αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός δημιούργησε τελικές προσπάθειες που εκμεταλλεύτηκαν για να φτάσουν στη νίκη.

Ο Σουρλής σημείωσε δύο ακόμη τέρματα, ενώ με γκολ των Σταμουλή και Παπαδόπουλου διαμορφώθηκε το τελικό 1-5.

Την αναμέτρηση παρακολούθησε και ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ, Μιχάλης Μπούσης, μαζί με τον Γρηγόρη Παλυβό, αφού λίγα λεπτά πριν είχε ολοκληρωθεί το διοικητικό συμβούλιο.