Αθλητισμός

Θέαμα στους 9ους και 10ους Διασυλλογικοί Αγώνες Ιππασίας Περιφέρειας Κρήτης  

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκαν το περασμένο σαββατοκύριακο 8-9 Σεπτεμβρίου οι 9οι και 10οι Διασυλλογικοί Ιππικοί Αγώνες Περιφέρειας Κρήτης, οι οποίοι φιλοξενήθηκαν στις εγκαταστάσεις του Αθλητικού Ιππικού Ομίλου Χανίων.

Οι συμμετοχές ήταν αρκετές και οι προσπάθειες των ιππέων κυμάνθηκαν σε υψηλά επίπεδα, ενώ ξεχώρισε και αυτή τη φορά η παρουσία του Γιώργου Αλμπαντάκη, ο οποίος κέρδισε όλες τις κατηγορίες των εμποδίων. Πλέον όλοι στρέφουν το ενδιαφέρον τους στους τελευταίους διασυλλογικούς αγώνες το διήμερο 3-4 Νοεμβρίου στον Ιππικό Όμιλο Πλακιά, όπου και θα ανακηρυχθούν οι πολυνίκες της χρονιάς!

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα από τους 9ους και 10ους Διασυλλογικούς Αγώνες:

9οι διασυλλογικοί αγώνες:

Ιππική δεξιοτεχνία

Κατηγορία αρχαρίων

  1. Βαρδάκη Μαρία (ΑΙΟΠ) - Skye so lucky- 6,4
  2. Παπαδερού Ελένη (ΙΑΟΧ) - Lotteke Van De Botermae -6,4
  3. Νικητάκης Ιωάννης ( ΑΙΟΠ) - Quadrus Line- 6,3
  4. Ξεζωνάκη Στυλιανή - Elisavet (ΑΙΟΠ) -6.2

 

Κατηγορία Α3

  1. Βαρδάκη Ραφαέλα - Bebe Liquer (AIOΠ) 65,18%
  2. Λαδάκη Ελένη - Baseball (ΙΟP) 65%
  3. Oρφανουδάκη Μαρία-Fedor (AIOΠ), 63,64%
  4. Bιταλάκη Μαρία - Kallisti (AIOΠ), 63,18%
  5. Χανιωτάκη Γεωργία - Τρύφωνας (ΙΑΚ), 62,23%
  6. Παπαδερού Ελένη (ΙΑΟΧ) - Lotteke Van De Botermae (ΙΑΟΧ), 62,05%
  7. Γαγάνη Κορίνα - Τρύφωνας (ΙΑΚ), 61,81%
  8. Νικητάκης Ιωάννης - Elisavet (ΑΙΟΠ), 57,5%
  9. Γαβαλάς Ζαχαρίας - Lady (ΙΟΡ) 56,59%
  10. Βαρδάκη Μαρία (ΑΙΟΠ) - Skye so lucky, 54,73%
  11. Παυλάκη Επιστήμη - Eldi (IOP) 54,09%

 

Υπερπήδηση εμποδίων

Κατηγορία 0,60 m

Αντωνογιαννάκης Νικόλαος - Spot (ΙΟΡ) 0 βαθμοί ποινής

Συντιχάκης Δημήτρης - Αise (IAK) 0 βαθμοί ποινής

Βαρδάκη Ραφαέλα - Bebe Liquer 0 βαθμοί ποινής

Μανωλίτση Μαρία - it s Buttons (AIOΠ) 0 βαθμοί ποινής

Γαβαλάς Ζαχαρίας - Lady (ΙΟΡ) 4 βαθμοί ποινής

Oρφανουδάκη Αναστασία - Quadrus Line (AIOΠ) 4 βαθμοί ποινής

Τσαγκαράκης Προκόπιος - Αdoring Marian (AIOΠ) 4 βαθμοί ποινής

 

Κατηγορία 0,80 m

  1. Αλμπαντάκης Γεώργιος - Νana (ΑΙΟ Κρήτης)
  2. Αλμπαντάκης Γεώργιος - Ellenor (ΑΙΟ Κρήτης)
  3. Ξερουδάκη Μαρία - Conor (AIOΠ)
  4. Μουντάκης Χρήστος - Base ball (IOP)
  5. Oρφανουδάκη Αναστασία - Solon (AIOΠ)
  6. Πετράκη Γεωργία - Garibaldi (IOP)
  7. Mπλεδάκη Μελίνα - Οδυσσέας (ΙΑΚ)
  8. Παυλάκη Επιστήμη - Eldi (IOP)
  9. Διακάκη Υβόννη-Μαρία - Zsazsa (IAK)
  10. Μανωλίτση Μαρία - it s Buttons (AIOΠ)
  11. Αλμπαντάκης Γεώργιος - Belisima (ΑΙΟ Κρήτης)
  12. Συντιχάκης Δημήτρης - Αise (IAK)
  13. Mπερέτης Κωνσταντίνος - Garibaldi (IOP)
  14. Δημητριάδης Αριστείδης - Ludiva (IAOX)

 

Κατηγορία 1,00 m

  1. Αλμπαντάκης Γεώργιος - Belisima (ΑΙΟ Κρήτης)
  2. Αλμπαντάκης Γεώργιος - Ellenor (ΑΙΟ Κρήτης)
  3. Αλμπαντάκης Γεώργιος - Nana (ΑΙΟ Κρήτης)
  4. Γαλλιού Δήμητρα - Thrylos (IOP)
  5. Αντωνακάκη Ιωάννα - Ορφέας (ΙΑΚ)
  6. Mπλεδάκη Μελίνα - Οδυσσέας (ΙΑΚ)
  7. Γαλλιός Γιάννης - Ralma Gri Aironi (IOP)

 

10οι Διασυλλογικοί Αγώνες:

Ιππική δεξιοτεχνία

Κατηγορία αρχαρίων

  1. Παπαδερού Ελένη (ΙΑΟΧ) - Lotteke Van De Botermae - 7,8
  2. Δημητρουλάκη Αναστασία (ΙΑΟΠ) - Beba - 6.5
  3. Νικητάκης Ιωάννης (ΑΙΟΠ) - Quadrus Line - 6,3
  4. Ξεζωνάκη Στυλιανή - Elisavet (ΑΙΟΠ) 6.2
  5. Βαρδάκη Μαρία (ΑΙΟΠ) - Skye so lucky - 6,1

 

Κατηγορία Α3

  1. Bιταλάκη Μαρία - Kallisti (AIOΠ) 65,46%
  2. Βαρδάκη Ραφαέλα - Bebe Liquer (AIOΠ) 65,23%
  3. Γαγάνη Κορίνα - Τρύφωνας (ΙΑΚ) 64,77%
  4. Λαδάκη Ελένη - Baseball (ΙΟP) 64,32%
  5. Oρφανουδάκη Μαρία - Fedor (AIOΠ) 64,09%
  6. Παπαδερού Ελένη (ΙΑΟΧ) - Lotteke Van De Botermae 63,41%
  7. Χανιωτάκη Γεωργία - Τρύφωνας (ΙΑΚ) 61,14%
  8. Βαρδάκη Μαρία (ΑΙΟΠ) - Skye so lucky 58,18%
  9. Νικητάκης Ιωάννης - Elisavet (ΑΙΟΠ) 51,59%

Υπερπήδηση εμποδίων

Κατηγορία 0,60m

Kαρκανάκη Ανδρονίκη - Lili Marlen (ΑΙΟ Κρήτης ) 0 βαθμοί ποινής

Γαβαλάς Ζαχαρίας - Lady (ΙΟΡ) 0 βαθμοί ποινής

Καλιτσάκη Ευτυχία - Χάλκος (ΙΟΡ) 5 βαθμοί ποινής

Αντωνογιαννάκης Νικόλαος - Spot (ΙΟΡ) 19 βαθμοί ποινής

 

Κατηγορία 0,80m

  1. Αλμπαντάκης Γεώργιος - Νana (ΑΙΟ Κρήτης)
  2. Αλμπαντάκης Γεώργιος - Belisima (ΑΙΟ Κρήτης)
  3. Oρφανουδάκη Αναστασία - Solon (AIOΠ)
  4. Πετράκη Γεωργία - Garibaldi (IOP)
  5. Παυλάκη Επιστήμη - Eldi (IOP)
  6. Ξερουδάκη Μαρία - Conor (AIOΠ)
  7. Μουντάκης Χρήστος - Base ball (IOP)
  8. Kαρκανάκη Ανδρονίκη - Lili Marlen (ΑΙΟ Κρήτης)
  9. Mπλεδάκη Μελίνα - Οδυσσέας (ΙΑΚ)
  10. Αλμπαντάκης Γεώργιος - Ellenor (ΑΙΟ Κρήτης)
  11. Βερβεράκη Άννα-Μαρία - Zsazsa (IAK)
  12. Καλιτσάκη Ευτυχία - Χάλκος (ΙΟΡ)
  13. Μανωλίτση Μαρία - It s Buttons (AIOΠ)
  14. Δημητριάδης Αριστείδης - Ludiva (IAOX)

 

Κατηγορία 1,00m

  1. Αλμπαντάκης Γεώργιος - Belisima (ΑΙΟ Κρήτης)
  2. Αλμπαντάκης Γεώργιος - Ellenor (ΑΙΟ Κρήτης)
  3. Ξερουδάκη Μαρία - Conor (AIOΠ)
  4. Γαλλιός Γιάννης - Ralma Gri Aironi (IOP)
  5. Γαλλιού Δήμητρα - Thrylos (IOP)
  6. Αντωνακάκη Ιωάννα - Ορφέας (ΙΑΚ)
  7. Oρφανουδάκη Αναστασία - Solon (AIOΠ)
  8. Αλμπαντάκης Γεώργιος - Νana (ΑΙΟ Κρήτης)
  9. Βερβεράκη Άννα-Μαρία - Zsazsa (IAK)

Σχόλια