Αθλητισμός

Οι ημερομηνίες των αγώνων της Super League  

Η Super League έδωσε στη δημοσιότητα τις ημερομηνίες που θα διεξαχθούν όλες οι αγωνιστικές του φετινού πρωταθλήματος, η κλήρωση του οποίου πραγματοποιήθηκε χθες.

Έτσι, το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει το τριήμερο 25-26-27 Αυγούστου 2018 και αναμένεται να ολοκληρωθεί στις 30 Απριλίου του 2019.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι ημερομηνίες των αγωνιστικών

 

Η 1η/16η αγωνιστική (25-26-27 Αυγούστου και 12-13-14 Ιανουαρίου)

Ξάνθη-Παναθηναϊκός

ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

Παναιτωλικός-Ατρόμητος

Πανιώνιος-ΟΦΗ

Λαμία- Άρης

ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης

Ολυμπιακός-Λεβαδειακός

Απόλλων Σμύρνης-Λάρισα

 

Η 2η/17η αγωνιστική (1-2 Σεπτεμβρίου και 19-20-21 Ιανουαρίου)

Παναιτωλικός-ΟΦΗ

Πανιώνιος-ΠΑΟΚ

Ατρόμητος-Ξάνθη

Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ

Παναθηναϊκός-Λαμία

Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα

Άρης -ΑΕΛ

Λεβαδειακός-Απόλλων Σμύρνης

 

Η 3η/18η αγωνιστική (15-16-17 Σεπτεμβρίου και 26-27-28 Ιανουαρίου)

ΟΦΗ-ΠΑΟΚ

Ξάνθη-Παναιτωλικός

ΑΕΚ-Πανιώνιος

Λαμία-Ατρόμητος

Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΛ-Παναθηναϊκός

Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα

Άρης -Λεβαδειακός

 

Η 4η/19η αγωνιστική (22-23-24 Σεπτεμβρίου και 2-3-4 Φεβρουαρίου)

Ξάνθη-ΟΦΗ

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

Παναιτωλικός-Λαμία

Πανιώνιος-Ολυμπιακός

Ατρόμητος-ΑΕΛ

Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης

Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός

ΠΑΣ Γιάννινα- Άρης

 

Η 5η/20η αγωνιστική (29-30 Σεπτεμβρίου και 9-10-11 Φεβρουαρίου)

ΟΦΗ-ΑΕΚ

Λαμία-Ξάνθη

Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

ΑΕΛ-Παναιτωλικός

Απόλλων Σμύρνης-Πανιώνιος

Λεβαδειακός-Ατρόμητος

Άρης -Αστέρας Τρίπολης

Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα

 

Η 6η/21η αγωνιστική (6-7 Οκτωβρίου και 16-17-18 Φεβρουαρίου)

Λαμία-ΟΦΗ

ΑΕΚ-Ολυμπιακός

Ξάνθη-ΑΕΛ

ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης

Παναιτωλικός-Λεβαδειακός

Πανιώνιος- Άρης

Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα

Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός

 

Η 7η/22η αγωνιστική (20-21-22 Οκτωβρίου και 23-24-25 Φεβρουαρίου)

ΟΦΗ-Ολυμπιακός

ΑΕΛ-Λαμία

Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ

Λεβαδειακός-Ξάνθη

Άρης -ΠΑΟΚ

ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός

Παναθηναϊκός-Πανιώνιος

Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης

 

Η 8η/23η αγωνιστική (27-28-29 Οκτωβρίου και 2-3-4 Μαρτίου)

ΑΕΛ-ΟΦΗ

Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης

Λαμία-Λεβαδειακός

ΑΕΚ- Άρης

Ξάνθη-ΠΑΣ Γιάννινα

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης

Πανιώνιος-Ατρόμητος

 

Η 9η/24η αγωνιστική (3-4-5 Νοεμβρίου και 9-10-11 Μαρτίου)

ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης

Λεβαδειακός-ΑΕΛ

Άρης -Ολυμπιακός

ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία

Παναθηναϊκός-ΑΕΚ

Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη

Ατρόμητος-ΠΑΟΚ

Πανιώνιος-Παναιτωλικός

 

Η 10η/25η αγωνιστική (10-11 Νοεμβρίου και 16-17 Μαρτίου)

Λεβαδειακός-ΟΦΗ

Απόλλων Σμύρνης- Άρης

ΑΕΛ-ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός

Λαμία-Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΚ-Ατρόμητος

Ξάνθη-Πανιώνιος

ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός

 

Η 11η/26η αγωνιστική (24-25-26 Νοεμβρίου και 30-31 Μαρτίου)

ΟΦΗ- Άρης

ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός

Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμύρνης

Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ

Ατρόμητος-Ολυμπιακός

Πανιώνιος-Λαμία

Παναιτωλικός-ΑΕΚ

ΠΑΟΚ-Ξάνθη

 

Η 12η/27η αγωνιστική (1-2-3 Δεκεμβρίου και 6-7-8 Απριλίου)

ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ

Άρης -Παναθηναϊκός

Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης

Απόλλων Σμύρνης-Ατρόμητος

ΑΕΛ-Πανιώνιος

Ολυμπιακός-Παναιτωλικός

Λαμία-ΠΑΟΚ

ΑΕΚ-Ξάνθη

 

Η 13η/28η αγωνιστική (8-9-10 Δεκεμβρίου και 14 Απριλίου)

ΟΦΗ-Παναθηναϊκός

Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα

Ατρόμητος- Άρης

Πανιώνιος-Λεβαδειακός

Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης

ΠΑΟΚ-ΑΕΛ

Ξάνθη-Ολυμπιακός

ΑΕΚ-Λαμία

 

Η 14η/29η αγωνιστική (15-16-17 Δεκεμβρίου και 29 Απριλίου)

Αστέρας Τρίπολης-ΟΦΗ

Παναθηναϊκός-Ατρόμητος

ΠΑΣ Γιάννινα-Πανιώνιος

Άρης -Παναιτωλικός

Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ

Απόλλων Σμύρνης-Ξάνθη

ΑΕΛ-ΑΕΚ

Ολυμπιακός-Λαμία

 

Η 15η/30η αγωνιστική (22-23 Δεκεμβρίου και 30 Απριλίου)

ΟΦΗ-Ατρόμητος

Πανιώνιος-Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός

ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

Ξάνθη-Άρης

ΑΕΚ-Λεβαδειακός

Λαμία-Απόλλων Σμύρνης

Ολυμπιακός-ΑΕΛ

Σχόλια