Αθλητισμός

Άνοιξε η αυλαία του Πανελληνίου πρωταθλήματος στίβου ανδρών-γυναικών

Σε εξέλιξη βρίσκεται η πρώτη ημέρα του Πανελληνίου πρωταθλήματος στίβου, το οποίο διεξάγεται και φέτος στην Πάτρα με τη συμμετοχή  450 ανδρών και 340 γυναίκών από 125 σωματεία όλης της χώρας.

Οι αγώνες θα αποτελέσουν ιδανική ευκαιρία για τους Έλληνες πρωταθλητές να διεκδικήσουν την πρόκριση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του Βερολίνου, το κορυφαίο γεγονός της θερινής σεζόν.

Η Κρήτη θα έχει και φέτος πολλούς εκπροσώπους, ενώ σίγουρα τα βλέμματα θα είναι στραμμένα στον Λυκούργο Τσάκωνα του Ελευθέριου Βενιζέλου που θα αγωνιστεί στα 100μ. και 200μ. και στην Λασιθιώτισσα Μαρία Μπελιμπασάκη που με τα χρώματα του Παναξιακού θα προσπαθήσει να ρίξει κι άλλο το χρόνο της στα 400μ., ενώ θα αγωνιστεί και στα 200μ.

Μεγάλη απούσα θα είναι η Ειρήνη Βασιλείου καθώς ένας τραυματισμός δεν της επέτρεψε να αγωνιστεί στα 400μ. και θα επανέλθει την επόμενη αγωνιστική σεζόν.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του Πανελληνίου πρωταθλήματος, ενώ να επισημάνουμε ότι η ΕΡΤ 2 θα έχει μετάδοση των αγώνων μετά τις 19:00 και σήμερα και αύριο.

 

Το πρόγραμμα

ΣΑΒΒΑΤΟ, 14 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

9:00        ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ    Α             Προκριματικός Προπ. Λαδόπουλου - Όριο: 57,00μ.

9:00        ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ      Γ              Προκριματικός Όριο: 41,00μ.

9:00        ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ           Γ              Προκριματικός 2 group Όριο: 3,70μ.

9:15        ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ            Α             Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα - Όριο: 15,00μ.

9:15        100μ. με Εμπόδια             Γ              Προκριματικές Σειρές   

9:35        110μ. με Εμπόδια             Α             Προκριματικές Σειρές   

10:00     ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ                Γ              Προκριματικός 2 group Όριο: 1,70μ.

10:00     400μ.     Γ              Προκριματικές Σειρές   

10:25     400μ.     Α             Προκριματικές Σειρές   

10:30     ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  Α             Προκριματικός Α΄group                Όριο: 15,90μ.

10:45     ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ            Γ              Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα - Όριο: 12,20μ.

11:00     ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ    Γ              Προκριματικός Όριο: 44,00μ.

11:10     100μ.     Γ              Προκριματικές Σειρές   

11:30     ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  Α             Προκριματικός Β΄group                Όριο: 15,90μ.

11:35     100μ.     Α             Προκριματικές Σειρές   

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

16:45     ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ    Α             ΤΕΛΙΚΟΣ              

18:05     ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ            Α             ΤΕΛΙΚΟΣ              

18:10     ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ      Γ              ΤΕΛΙΚΟΣ              

18:30     ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ           Γ              ΤΕΛΙΚΟΣ              

18:45     100μ. με Εμπόδια             Γ              ΤΕΛΙΚΟΣ              

18:55     ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ                Γ              ΤΕΛΙΚΟΣ              

19:00     110μ. με Εμπόδια             Α             ΤΕΛΙΚΟΣ              

19:15     100μ.     Γ              ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

19:21     100μ.     Γ              ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

19:30     100μ.     Α             ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

19:35     ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  Α             ΤΕΛΙΚΟΣ              

19:36     100μ.     Α             ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

19:40     ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ            Γ              ΤΕΛΙΚΟΣ              

19:50     400μ.     Γ              ΤΕΛΙΚΟΣ              

19:55     ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ    Γ              ΤΕΛΙΚΟΣ              

20:00     400μ.     Α             ΤΕΛΙΚΟΣ              

20:10     1500μ.   Γ              ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

20:20     1500μ.   Γ              ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

20:30     1500μ.   Α             ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

20:40     1500μ.   Α             ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

20:50     3.000μ. με Φ.Ε.  Γ              ΤΕΛΙΚΟΣ              

21:10     3.000μ. με Φ.Ε.  Α             ΤΕΛΙΚΟΣ              

21:35     4 X 100μ.              Γ              ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

21:44     4 X 100μ.              Γ              ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

21:50     4 X 100μ.              Α             ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

21:59     4 X 100μ.              Α             ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

22:08     4 X 100μ.              Α             ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 3

 

 

KΥΡΙΑΚΗ, 15 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

9:00        ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ    Γ              Προκριματικός Προπ. Λαδόπουλου - Όριο: 48,00μ.

9:00        ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ      Α             Προκριματικός Α΄group                Όριο: 47,00μ.

9:00        ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ           Α             Προκριματικός Όριο: 4,0μ.

9:15        ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ            Γ              Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα - Όριο: 5,80μ.

9:30        400μ. με Εμπόδια             Γ              Προκριματικές Σειρές   

9:55        400μ. με Εμπόδια             Α             Προκριματικές Σειρές   

10:00     ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ                Α             Προκριματικός 2 group Όριο: 2,00μ.

10:15     ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ      Α             Προκριματικός Β΄group                Όριο: 47,00μ.

10:20     800μ.     Γ              Προκριματικές Σειρές   

10:30     ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  Γ              Προκριματικός Α΄group                Όριο: 12,50μ.

10:40     800μ.     Α             Προκριματικές Σειρές   

10:45     ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ            Α             Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα - Όριο: 7,40μ.

11:05     200μ.     Γ              Προκριματικές Σειρές   

11:15     ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ    Α             Προκριματικός Όριο: 62,00μ.

11:30     ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  Γ              Προκριματικός Β΄group                Όριο: 12,50μ.

11:30     200μ.     Α             Προκριματικές Σειρές   

                                                                 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

16:45     ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ    Γ              ΤΕΛΙΚΟΣ              

18:05     ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ            Γ              ΤΕΛΙΚΟΣ              

18:10     ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ      Α             ΤΕΛΙΚΟΣ              

18:30     ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ           Α             ΤΕΛΙΚΟΣ              

18:55     ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ                Α             ΤΕΛΙΚΟΣ              

19:05     400μ. με Εμπόδια             Γ              ΤΕΛΙΚΟΣ              

19:15     400μ. με Εμπόδια             Α             ΤΕΛΙΚΟΣ              

19:25     200μ.     Γ              ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

19:31     200μ.     Γ              ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

19:35     ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  Γ              ΤΕΛΙΚΟΣ              

19:40     ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ            Α             ΤΕΛΙΚΟΣ              

19:45     200μ.     Α             ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

19:51     200μ.     Α             ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

19:55     ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ    Α             ΤΕΛΙΚΟΣ              

20:00     800μ.     Γ              ΤΕΛΙΚΟΣ              

20:10     800μ.     Α             ΤΕΛΙΚΟΣ              

20:20     5.000μ. Γ              ΤΕΛΙΚΟΣ              

20:50     5.000μ. Α             ΤΕΛΙΚΟΣ              

21:15     4 X 400μ.              Γ              ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

21:24     4 X 400μ.              Γ              ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

21:35     4 X 400μ.              Α             ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

21:44     4 X 400μ.              Α             ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

Σχόλια