Αθλητισμός

Υψηλό επίπεδο στους διασυλλογικούς αγώνες ιππασίας

Ανεβαίνει συνεχώς το επίπεδο στην ιππασία της Κρήτης κάτι που ήταν εμφανές στους 5ους και 6ους διασυλλογικούς αγώνες ιππασίας Περιφέρειας Κρήτης, οι οποίοι πραγματοποιήθηκαν το διήμερο 23-24 Ιουνίου στις εγκαταστάσεις του Αθλητικού Ιππικού Ομίλου Κρήτης.

Οι συμμετοχές ήταν αρκετές και το επίπεδο ιδιαίτερα υψηλό με τους ιππείς να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό ανεβάζοντας τον ανταγωνισμό. Αναλυτικά, τα αποτελέσματα ανά αγώνισμα και κατηγορία έχουν ως εξής:

 

Ιππική δεξιοτεχνία

Κατηγορία Αρχαρίων

Παπαδερού Ελένη – Lotteke (IAOX) 6.5

Πετρίδη Μαρία-Τριανταφυλλιά (ΙΑΚ)-Κaloni 6.4

Oρφανουδάκη Μαρία-Fedor (AIOΠ) 6.4

Νικητάκης  Ιωάννης – Elisavet  (ΑΙΟΠ)  6.2

Aτσαλάκη Καρολίνα- Τρύφωνας  (ΙΑΚ) 6.2

Παπαδάκη Λυδία-Αντωνία(ΙΑΚ) 6.1

 

Κατηγορία Α3

Γαγάνη Κορίνα- Τρύφωνας (ΙΑΚ) 65,68%

Bιταλάκη Μαρία- Kallisti (ΑΙΟΠ) 65,23%

Λαδάκη Ελένη – Baseball (ΙΟP) 64,32%

Βαρδάκη Μαρία – Skye so lucky 64.32%

Oρφανουδάκη Μαρία-Fedor (AIOΠ) 64.1 %

Βαρδάκη Ραφαέλα- Bebe Liqueur(AIOΠ) 61.59%

Μανωλίτση Μαρία – Kaisaras ( AIOΠ) 60,22%

Νικητάκης  Ιωάννης – Elisavet  (ΑΙΟΠ)  59,31%

Κατηγορία Para dressage Grada II novice

Παντεχάκη Δήμητρα –Ελένη – Miss Olympia (IAK) 67.38%

 

Υπερπήδηση εμποδίων

Κατηγορία 0.60m

Καρκανάκη Ανδρονίκη – Fokos Parazs (ΑΙΟΚρήτης) 0 βαθμοί

Γαβαλάς Ζαχαρίας-Lady (ΙΟΡ) 0 βαθμοί ποινής

Αντωνογιαννάκης Νικόλαος – Spot (ΙΟΡ) 0 βαθμοί ποινής

Βαρδάκη Ραφαέλα- Bebe Liqueur(AIOΠ) 4  βαθμοί ποινής

 

Κατηγορία 0,80m

Mπερέτης Κωνσταντίνος – Garibaldi (IOP)

Ξερουδάκη Μαρία- Conor (AIOΠ)

Αλμπαντάκης Γεώργιος – Νana (ΑΙΟΚρήτης)

Πετράκη Γεωργία – Garibaldi (IOP), Μουντάκης Χρήστος-  Base ball (IOP)

 Ξερουδάκη Μαρία- Gloria (AIOΠ)

Αλμπαντάκης Γεώργιος – Belisima (ΑΙΟΚρήτης)

Αλμπαντάκης Γεώργιος – Ellenor (ΑΙΟΚρήτης)

Oρφανουδάκη Αναστασία – Solon ( AIOΠ)

Παυλάκη Επιστήμη –Eldi (IOP)

Mπλεδάκη Μελίνα – Οδυσσέας (ΙΑΚ)

Γαλλιός Γιάννης – Soragia (IOP)

Καρκανάκη Ανδρονίκη – Fokos Parazs (ΑΙΟΚρήτης)

Φραγκουλάκης Κωνσταντίνος- Quinto (ΑΙΟΚρήτης)

 

Κατηγορία 1,00m

Γαλλιού Δήμητρα-Thrylos (IOP)

Αλμπαντάκης Γεώργιος – Belisima (ΑΙΟΚρήτης)

Αλμπαντάκης Γεώργιος – Ellenor (ΑΙΟΚρήτης)

Γαλλιός Γιάννης – Antonov  (IOP)

Αλμπαντάκης Γεώργιος – Nana (ΑΙΟΚρήτης)

Γαλλιός Γιάννης – Ralma Gri Aironi (IOP)

 

Ιππική δεξιοτεχνία

Κατηγορία Αρχαρίων

Πετρίδη Μαρία-Τριανταφυλλιά (ΙΑΚ)-Κaloni 6.5

Παπαδερού Ελένη – Lotteke (IAOX) 6.3

Χανιωτάκη Γεωργία- Τρύφωνας  (ΙΑΚ) 6.3

Παπαδάκη Λυδία-Αντωνία(ΙΑΚ)-kaloni 6.2

Νικητάκης  Ιωάννης – Elisavet  (ΑΙΟΠ) 6.1

 

Κατηγορία Α3

Bιταλάκη Μαρία- Kallisti (ΑΙΟΠ) 72.01%

Βαρδάκη Ραφαέλα- Bebe Liqueur(AIOΠ) 67,96%

Μανωλίτση Μαρία – Kaisaras ( AIOΠ) 67,27%

Γαγάνη Κορίνα- Τρύφωνας (ΙΑΚ) 65,91%

Oρφανουδάκη Μαρία-Fedor (AIOΠ) 64.32 %

Βαρδάκη Μαρία – Skye so lucky 62.96%

Λαδάκη Ελένη – Baseball (ΙΟP) 61.36%

Νικητάκης  Ιωάννης – Elisavet  (ΑΙΟΠ). 57.05%

 

Κατηγορία Para dressage Grada II novice

Παντεχάκη Δήμητρα –Ελένη – Miss Olympia (IAK) 70%

 

Υπερπήδηση εμποδίων:

Κατηγορία 0.60m

Βαρδάκη Ραφαέλα- Bebe Liqueur(AIOΠ) 0 βαθμοί ποινής

Γαβαλάς Ζαχαρίας-Lady (ΙΟΡ) 0 βαθμοί ποινής

Καρκανάκη Ανδρονίκη – Fokos Parazs (ΑΙΟΚρήτης) 0 βαθμοί ποινής

Αντωνογιαννάκης Νικόλαος – Spot (ΙΟΡ) 4 βαθμοί ποινής

 

Κατηγορία 0,80m

Αλμπαντάκης Γεώργιος – Ellenor (ΑΙΟΚρήτης)

Oρφανουδάκη Αναστασία – Solon ( AIOΠ)

Μουντάκης Χρήστος-  Base ball (IOP)

Βερβεράκη Άννα- Μαρία – Zsazsa (IAK)

Ξερουδάκη Μαρία- Gloria (AIOΠ)

Φραγκουλάκης Κωνσταντίνος- Quinto (ΑΙΟΚρήτης)

Αλμπαντάκης Γεώργιος – Νana (ΑΙΟΚρήτης)

Αλμπαντάκης Γεώργιος – Belisima (ΑΙΟΚρήτης)

Ξερουδάκη Μαρία- Conor (AIOΠ), Καλιτσάκη Ευτυχία – Χάλκος (ΙΟΡ)

Mπλεδάκη Μελίνα – Οδυσσέας (ΙΑΚ), Γαλλιός Γιάννης-Σοράγια(ΙΟΡ)

Παυλάκη Επιστήμη –Eldi (IOP), Γούναρη Ραφαηλία- Χάλκος (ΙΟΡ)

Καρκανάκη Ανδρονίκη – Fokos Parazs (ΑΙΟΚρήτης)

 

Κατηγορία 1,00m:

Ξερουδάκη Μαρία- Conor (AIOΠ)

Γαλλιού Δήμητρα-Thrylos (IOP)

Αλμπαντάκης Γεώργιος – Νana (ΑΙΟΚρήτης)

Βερβεράκη Άννα- Μαρία – Zsazsa (IAK)

Oρφανουδάκη Αναστασία – Solon ( AIOΠ)

Γαλλιός Γιάννης – Antonov  (IOP)

Γαλλιός Γιάννης – Ralma Gri Aironi (IOP)

Αλμπαντάκης Γεώργιος – Ellenor (ΑΙΟΚρήτης)

Φραγκουλάκης Κωνσταντίνος- Quinto (ΑΙΟΚρήτης)

Αλμπαντάκης Γεώργιος – Belisima (ΑΙΟΚρήτης)

Σχόλια