Εξαιρετική παρουσία είχαν οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες του Ωρίωνα στην 1η θερινή ημερίδα ορίων και στην ημερίδα προαγωνιστικών κατηγοριών, που πραγματοποιήθηκαν το περασμένο σαββατοκύριακο στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου.
Οι εκπρόσωποι του ηρακλειώτικου σωματείου κατάφεραν να πετύχουν πολλά ατομικά ρεκόρ, να πετύχουν νέα όρια. Αξίζει να σημειωθεί ότι συνολικά 24 κολυμβητές και κολυμβήτριες του Ωρίωνα έχουν ήδη πιάσει το όριο για τους Πανελλήνιους αγώνες.
Αναλυτικά, τα αποτελέσματα των μελών του Ωρίωνα:
50μ. ελεύθερο
Κουτράκης Ν. 27.16 3ος
Κακουλάκης Μ. 27.42 4ος
Μιχαηλέλλης Θ. 28.27 9ος
Αντωνακάκης Μ-Π 28.64 10ος
Πρωιμάκης Η. 28.82 13ος
Παναγιωτάκης Μ-Α 30.37 18ος
Δοκουμετζίδης Κ. 33.95 29ος
Γιαννακάκη Μ-Ε 32.21 5η
Οικονομάκη Α 32.56 7η
Αποστολάκη Στ. 36.76 15η
Κοκολάκη Κ. 48.55 24η
Κακουλάκης Β. 32.41 2ος
Σερζετάκης Χ 33.83 4ος
Μαστοράκης Μ. 38.01 18ος
Καλυβιώτης Γ. 43.06 42ος
Λεμονάκης Μ. 47.76 67ος
Γωνιανάκης Ν. 48.78 72ος
Τσαγκαράκης Ν. 48.92 73ος
Γωνιανάκης Α 1.04.17 100ος
Τσαγκαράκη Α. 36.23 12η
Αναστασάκη Μ. 36.94 14η
Ψαρουδάκη Ε. 38.17
Πόττη Α. 41.00 37η
Μαματζάκη Ε. 47.15 64η
Μανδαλάκη Κ. 49.50 70η
Γαλανού Φ, 52.23 81η
Κωνσταντάκη Μ 57.55 91η
100 ελεύθερο
Κακουλάκης Μ. 1.00.17 5ος
Παρασύρης Ν. 1.02.11 9ος
Πρωιμάκης Η. 1.02.46 11ος
Αντωνακάκης Μ. 1.02.52 12ος
Κουτρουμπή Μ. 1.08.02 4η
Οικονομάκη Α. 1.13.30 7η
Αποστολάκη Στ. 1.23.19 9η
Σερζετάκης Χρ. 1.12.50 1ος
Κακουλάκης Β. 1.12.66 2ος
Συντζανάκης Κ. 1.16.75 9ος
Σερζετάκης Α. 1.17.99 13ος
Καλυβιώτης Γ. 1.38.41 51ος
Μανουσάκη Α. 1.16.20 4η
Βέλλου Ε. 1.16.33 5η
Παναγιωτάκη Κ. 1.24.91 19η
Τρούλλου Ε. 1.28.98 37η
Μαματζάκη Αικατερίνη 1.35.62 51η
Συντζανάκη Στ. 1.35.66 52η
Μανδαλάκη Κ. 1.50.09 78η
200 ελεύθερο
Κουτράκης Ν. 2.08.46 3ος
Κακουλάκης Μ. 2.15.78 5ος
Αντωνακάκης Μ-Π. 2.18.74 7η
Πρωιμάκης Η. 2.19.22 8ος
Παρασύρης Ν. 2.20.38 10ος
Παναγιωτάκης Α. 2.24.55 13ος
Αντωνακάκης Γ-Ρ. 2.33.18 16ος
Δοκουμετζίδης Κ. 2.36.72 18ος
Μιχαηλέλλη Α. 2.32.78 3η
Αποστολάκη Στ. 2.59.50 5η
Σερζετάκης Χρ. 2.35.90 2ος
Σερζετάκης Α. 2.41.02 5ος
Καπετανάκης Δ. 2.49.08 7ος
Σαπουντζή Π. 2.40.46 3η
Μανουσάκη Α. 2.46.53 8η
Τσαγκαράκη Α. 2.55.00 11η
Αναστασάκη Μ. 3.00.02 13η
Τρούλλου Ε 3.14.33 26η
400μ. ελεύθερο
Κωνσταντάκης Γ. 4.15.86 1ος
Κακουλάκης Μ. 4.48.03 7ος
Παρασύρης Ν. 4.54.27 8ος
Αντωνακάκης Μ Π 4.59.12 11ος
Πρωιμάκης Η. 4.59.88 12η
Παναγιωτάκης Α. 5.11.42 13ος
Δοκουμετζίδης Κ. 5.21.79 14ος
Μιχαηλέλλη Α 5.02.01 2η
Σαπουντζή Π. 5.31.08 1η
Μανουσάκη Α. 5.48.27 2η
800 ελεύθερο
Κωνσταντάκης Γ . 8.53.77 1ος
Μιχαηλέλλης Θ. 9.23.64 3ος
Τουβλέλιος Ι. 9.36.53 4ος
Κουτράκης Ν. 9.41.60 5ος
Κακουλάκης Μ. 9.54.39 6ος
Αντωνακάκης Μ Π. 9.54.88 7ος
Παρασύρης Ν. 9.57.46 8ος
Γκογκόση Δ. 9.31.21 1η
Μιχαηλέλλη Α. 10.22.60 2η
Κωνσταντάκη Δ. 10.34.96 3η
Γιαννακάκη Μ.Ε. 11.42.61 6η
Καπετανάκης Δ. 12.09.65 1ος
Σαπουντζή Π. 11.19.94 1η
Αναστασάκη Μ. 13.29.04 2η
1500 ελεύθερο
Κωνσταντάκης Γ. 16.48.89 1ος
Τουβλέλιος Ι. 18.23.51 2ος
Κουτράκης Ν. 18.38.25 3ος
Βέλλος Γ. 19.13.14 4ος
Παρασύρης Ν. 19.14.05 5ος
Αντωνακάκης Μ Π 19.27.55 7ος
Κακουλάκης Μ 20.15.61 8ος
Δοκουμετζίδης Κ 20.43.92 9ος
50μ. ύπτιο
Τουβλέλιος Ι. 31.12 2ος
Γιαννακάκη Μ.Ε 35.68 2η
Κωνσταντάκη Δ 38.94 7η
Κοκολάκη Κ 1.09.51 12η
Γκογκόσης Φ 37.25 1ος
Συντζανάκης Κ 41.00 5ος
Μαστοράκης Μ 41.69 9ος
Λεμονάκης Μ 59.29 39ος
Γωνιανάκης Α 1.02.28 44ος
Γωνιανάκης Ν 1.03.02 45ος
Πόττη Α 48.99 12η
Μαματζάκη Ε 50.02 13η
Μαματζάκη 5 52.53 19η
Κωνσταντάκη Μ 1.00.94 38η
100μ. ύπτιο
Παρασύρης Ν 1.16.10 3ος
Γκογκόση Δ 1.10.47 1η
Γιαννακάκη Μ.Ε 1.19.86 2η
200μ. ύπτιο
Κουτράκης Ν 2.24.62 1ος
Τρούλλου Μ. 3.13.77 4η
Τσαγκαράκη Α. 3.12.52 3η
50μ. πεταλούδα
Κωνσταντάκης Γ 27.90 2ος
Παναγιωτάκης Α 31.52 4ος
Αντωνακάκης Γ. 32.56 6ος
Γκογκόση Δ 29.82 1η
Μιχαηλέλλη Α 32.10 3η
Κουτρουμπή Μ. 33.50 5η
Τρούλλου Μ 37.70 12η
Κακουλάκης Β 35.28 2ος
Ψαρουδάκη Ε 45.19 15η
Συντζανάκη Στ 55.46 25η
100μ. πεταλούδα
Κουτράκης Ν 1.01.20 3ος
Μιχαηλέλλη Α 1.13.14 1η
Γκογκόσης Φ 1.21.69 2ος
Κουτράκης Γ 1.30.39 5ος
Συντζανάκης Κ 1.36.63 12ος
50μ. πρόσθιο
ΑΝΔΡΕΣ
Κωνσταντάκης Γ 33 2ος
Τουβλέλιος Ι 33.99 3ος
Μιχαηλέλλης Θ. 36.33 6ος
Δοκουμετζίδης Κ 43.44 16ος
Γκογκόση Δ 40.75 4η
Οικονομάκη Α 41.07 5η
Γωνιανάκης Ν 58.05 24ος
Τσαγκαράκης Ν 1.00.45 31ος
Γαλανού Φ 1.03.11 45η
100 πρόσθιο
Βέλλος Γ