Ήττα για το Ηράκλειο με 74-77 από τη Δάφνη Δαφνίου

Άλλη μία εντός έδρας ήττα γνώρισε το Ηράκλειο, αυτή τη φορά από τη Δάφνη Δαφνίου με 74-77 στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής.

Η κρητική ομάδα δεν ξεκίνησε καλά και βρέθηκε να κυνηγά το σκορ από νωρίς, ενώ η λήξη του ημιχρόνου τη βρήκε να υπολείπεται 15 πόντους (23-38). Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ωστόσο, οι γηπεδούχοι βελτίωσαν αισθητά την άμυνά τους, βρήκαν λύσεις στην επίθεση από τους Χάλαρη και Πετράκη και μείωσαν ακόμα και στους 2 πόντους (66-68) στο 38’. Στα τελευταία κρίσιμα λεπτά, όμως, οι παίκτες της Δάφνης Δαφνίου ήταν εύστοχοι στις βολές διατηρώντας τα ηνία ως το τέλος.

Τα δεκάλεπτα: 12-22, 23-38 (ημίχ.), 43-57, 74-77.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Γ. Μακράκης): Γουμενάκης, Λάκκας 8, Μηλαθιανάκης, Παπαδάκης 5, Λιανός 15 (1), Πρωτογεράκης 4, Καλατζής 2, Χάλαρης 26, Πετράκης 14 (1).

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Κ. Σωρότος): Γεωργούτσος 8, Κουφόπουλος, Καπώνης 4, Χρυσός, Σώφρονας 6 (2), Γκίνης 17 (4), Μιχόπουλος 8 (1), Γκουζέλης 10 (1), Τσιάκος 15, Τσελεμπής 9 (1).