Αθλητισμός

Ικανοποίηση στους Αργοναύτες για τις επιδόσεις των μικρών  

Πολύ καλή παρουσία είχαν οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες των Αργοναυτών στην ημερίδα προαγωνιστικών κατηγοριών που πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σάββατο στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου από τα Δελφίνια.

 

Αναλυτικά, οι επιδόσεις των μικρών κολυμβητών και κολυμβητριών των Αργοναυτών:

 

50m ελεύθερο

5η Εγγλέζου Μυρσίνη με χρόνο 41:95

6ος Γιαλαμάς  Χρήστος με χρόνο 42:76

9ος Δαουράκης Κωνσταντίνος με χρόνο 41:71

14ος Μαζωνάκης Ιωάννης με χρόνο 42:51

15η Βολιτάκη Αικατερίνη με χρόνο 53:26

17η Κουκή Ευαγγελία με χρόνο 59:67

22η Αμπαρτζάκη Σπυριδούλα με χρόνο 49:24

22ος  Καλλέργης Νικόλαος με χρόνο 46:35

24ος Καραπιδάκης Νικόλαος με χρόνο 47:50

36η Σκουραδάκη Μυρτώ με χρόνο 1:09:59

36ος Λαγουδιανάκης Ανδρέας με χρόνο 1:05:39

 

100m ελεύθερο

10ος Γιαλαμάς Χρήστος με χρόνο 1:38:73

10ος Κροθιανάκης Γεώργιος με χρόνο 1:44:53

15ος Παπαδόπουλος Κυριάκος με χρόνο 1:51:12

16ος Πετράκης Ανδρέας με χρόνο 1:54:54

17ος Καλλέργης Νικόλαος με χρόνο 1:55:60

20η Αμπαρτζάκη Άννα με χρόνο 1:38:43

 

200m ελεύθερο

7η Αμπαρτζάκη Άννα με χρόνο 3:36:08

7η Κουταλά Ευαγγελία με χρόνο 3:47:71

9ος Σπαθαράκης Νικόλαος με χρόνο 3:06:19

12ος Τζωρτζακάκης Αντώνιος με χρόνο 3:06:19

15ος Λεμονάκης Ιωσήφ με χρόνο 3:48:00

 

50m ύπτιο

3ος Δαουράκης Κωνσταντίνος με χρόνο 48:53

6ος Καραπιδάκης Νικόλαος με χρόνο 50:35

8ος Σπαθαράκης Νικόλαος με χρόνο 45:43

8ος Γιαμαλάκης Κωνσταντίνος με χρόνο 1:06:00

9η Περισυνάκη Χριστίνα με χρόνο 47:73

12η Καλλέργη Γεωργία με χρόνο 50:03

17η Κουκή Ευαγγελία με χρόνο 1:03:40

18η Τερζάκη Ευαγγελία με χρόνο 57:05

24ος Λαγουδιανάκης Ανδρέας με χρόνο 1:12:44

28η Αμπαρτζάκη Σπυριδούλα με χρόνο 1:00:95

 

100m ύπτιο

12η Καλλέργη γεωργία  με χρόνο 1:45:11

14η Πελακανάκη Βασιλική με χρόνο 1:46:11

 

50m πεταλούδα

1ος Πετράκης Ιωάννης με χρόνο 40:18

4η Μπιλάλη Μαρία - Αικατερίνη με χρόνο 45:15

4ος Κρουσανιωτάκης Παναγιώτης με χρόνο 51:46

5ος Λεμονάκης  Ιωσήφ με χρόνο 1:00:92

6ος Μαζωνάκης Ιωάννης με χρόνο 57:94

6ος Τσαγκαραντωνάκης Νικόλαος με χρόνο 1:10:36

 

50m πρόσθιο

1ος Πετράκης Ιωάννης με χρόνο 50:55

3η Τερζάκη Ευαγγελία με χρόνο 52:57

10ος Κρουσανιωτάκης Παναγιώτης με χρόνο 58:04

14ος Κροθιανάκης Γεώργιος με χρόνο 1:01:26

14η Βολιτάκη Αικατερίνη με χρόνο 1:03:61

20ος Πετράκης Ανδρέας με χρόνο 1:04:97

 

100m πρόσθιο

8ος Τζωρτζακάκης Κωνσταντίνος με χρόνο 2:08:89

 

200m μικτή ατομική

3η Μπιλάλη Μαρία - Αικατερίνη με χρόνο 3:24:63

5η Κουταλά Ευαγγελία με χρόνο 4:04:94

9η Πελεκανάκη Βασιλική με χρόνο 3:41:72

11ος Ροδιτάκης Γεώργιος με χρόνο 3:48:92

 

Το σωματείο Αργοναύτες με ανακοίνωσή του αναφέρει: «Πολλά συγχαρητήρια στους μικρούς μας αθλητές που κάθε φορά μας συγκινούν με την προσπάθειά τους. Συγχαρητήρια και στους προπονητές Ανδρεαδάκη Βασίλη και Φανή Γαρίνη καθώς και στο διοργανωτή σύλλογο, Δελφίνια Ηρακλείου».

Σχόλια