Run Greece: Ο Θοδωρής Τσολάκης έκοψε πρώτος το νήμα στα 10 χλμ.!

Οι πρώτοι αθλητές έκοψαν ήδη το νήμα στο Run Greece και στέφθηκαν οι μεγάλοι πρωταθλητές.

Ο Τσολάκης Θοδωρής στέφθηκε ο μεγάλος νικητής του Run Greece 2018 στο Ηράκλειο. Ο αθλητής κατάφερε να τερματίσει πρώτος στον αγώνα των 10 χλμ. Ανδρών με χρόνο 34.03’.

Δεύτερος αναδείχθηκε ο αθλητής του ΟΦΗ Αμπντελατίφ Ελ. Αρφαουί με χρόνο 34.14’, ενώ τρίτος τερμάτισε ο Χανιώτης Αντώνης Κωστάκης με χρόνο 36.02’.

Αγώνας γυναικών 10 χλμ.

Σε ό,τι αφορά τoν αγώνα δρόμου των γυναικών στην κατηγορία των 10 χιλιομέτρων πρώτη κατάφερε να κόψει το νήμα η Μαρίνα Αχλάτη με χρόνο 43:24.

Δεύτερη αναδείχθηκε η Αιμιλία Πρωτογεράκη με χρόνο 44:51, ενώ τρίτη τερμάτισε η Ειρήνη Πευκιανάκη με χρόνο 45:49.

Σε εξέλιξη ο αγώνας των λιλιπούτειων δρομέων

Εν τω μεταξύ, σε εξέλιξη βρίσκεται ήδη ο αγώνας 100 μέτρων των παιδιών. Στην εκκίνηση βρέθηκαν για να εμψυχώσουν τα παιδιά η πρωταθλήτρια στίβου Άννα Βασιλείου και ο Στέφανος - Λυκούργος Τσάκωνας.