Αθλητισμός

Επιτυχίες για τους μικρούς κολυμβητές των Αργοναυτών  

Κατέκτησαν 11 πρώτες, 4 δεύτερες και 3 τρίτες θέσεις στην ημερίδα προαγωνιστικών κατηγοριών

Σε εορταστικό κλίμα πραγματοποιήθηκε ο περασμένο σαββατοκύριακο η ημερίδα κολύμβησης προαγωνιστικών κατηγοριών 9-12 ετών, την οποία διοργάνωσε ο Ωρίωνας στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου.

 

Οι Αργοναύτες συμμετείχε με αρκετούς αθλητές, οι οποίοι είχαν ως απολογισμό 11 πρώτες, 4 δεύτερες και 3 τρίτες θέσεις.

 

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του κολυμβητηρίου Λίντο, σε συνεργασία με την Περιφέρεια Κρήτης, απένειμαν σε όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες αναμνηστικά διπλώματα και μετάλλια σε όσους κατέλαβαν θέση στην τριάδα.

 

Αναλυτικά, οι επιδόσεις των κολυμβητών-τριών των Αργοναυτών: 

 

Δαουράκης Γιώργος

1ος στα 100m πρόσθιο με χρόνο 1:23:99

1ος στα 200m πρόσθιο με χρόνο 2:56:73

 

Κρουσανιωτάκης Γιώργος

1ος στα 800m ελεύθερο με χρόνο 10:35:55

1ος στα 200m ελεύθερο με χρόνο 2:26:58

 

Πετράκης Γιάννης

1ος στα 100m ελεύθερο με χρόνο 1:18:65

1ος στα 50m ελεύθερο με χρόνο 34:61

 

Τσάτσαρης Ευάγγελος

1ος στα 100m πρόσθιο με χρόνο 1:32:23

1ος στα 200m πρόσθιο με χρόνο 3:19:52

 

Μπιλάλη Μερίνα

1η στα 100m πρόσθιο με χρόνο 1:44:50

1η στα 50m πρόσθιο με χρόνο 48:56

 

Βασιλάκη Στεφανία

2η στα 200m ύπτιο με χρόνο 2:53:62

1η στα 200m ελεύθερο με χρόνο 2:39:03

 

Καλώστος Νίκος

2ος στα 200m μικτή ατομική με χρόνο 3:03:63

2ος στα 100m πεταλούδα με χρόνο 1:29:04

 

Κολιαδέλης Εφραίμ

2ος στα 200m ύπτιο με χρόνο 3:09:03

4ος στα 50 ύπτιο με χρόνο 43:02

4ος στα 100m ύπτιο με χρόνο 1:31:76

 

Κριτσωτάκη Έφη

3η στα 100m ύπτιο με χρόνο 1:29:86

4η στα 50m ύπτιο με χρόνο 41:53

 

Καβουσάκης Μιχάλης

3ος  στα 100m ελεύθερο με χρόνο 1:12:94

6ος στα  50m ελεύθερο με χρόνο 32:64

 

Δαουράκης Κωνσταντίνος

3ος στα 50m πεταλούδα με χρόνο 44:84

6ος στα 50m πρόσθιο με χρόνο 56:48

 

Φαραζάκης Γιάννης

5ος στα 50m πεταλούδα με χρόνο 39:76

4ος στα 100m πεταλούδα με χρόνο 1:37:64

 

Κατσαλάκη Ελένη

4η στα 50m ελεύθερο με χρόνο 37:51

6η στα 100m ελεύθερο με χρόνο 1:26:25

 

Εγγλέζου Μυρσίνη

5η στα 100m ελεύθερο με χρόνο 1:39:02

11η στα 50m πρόσθιο με χρόνο 58:78

 

Σπαθαράκης Νικόλαος

4ος στα 100m ελεύθερο με χρόνο 11:22:97

7ος στα 50m ελεύθερο με χρόνο 36:32

 

Ροδιτάκης Γεώργιος

5ος στα 100m πεταλούδα με χρόνο 1:50:15

 

Δροσουλάκης Αχιλλέας

7ος στα 100m ελεύθερο με χρόνο 1:28:98

15ος στα 50m ελεύθερο με χρόνο 38:54

 

Γιαλαμάς Χρήστος

5ος στα 100m πρόσθιο με χρόνο 2:07:53

6ος στα 50m πρόσθιο με χρόνο 59:83

 

Κρουσανιωτάκης Παναγιώτης

6ος στα 50m ύπτιο με χρόνο 50:58

6ος στα 50m ελεύθερο με χρόνο 42:73

 

Καλώστου Μαρία

7η στα 200m πρόσθιο με χρόνο 3:46:30

10η στα 100m πρόσθιο με χρόνο 1:51:58

 

Τζωρτζακάκης Κωνσταντίνος

6ος στα 100m ύπτιο με χρόνο 1:52:55

9ος στα 100m ελεύθερο με χρόνο 1:37:33

 

Ρασιδάκης Ραφαήλ

8ος στα 200m ελεύθερο με χρόνο 2:53:80

10ος στα 100m ελεύθερο με χρόνο 1:22:57

 

Τζωρτζακάκης Αντώνης

9ος στα 200m ελεύθερο με χρόνο 2:59:07

11ος στα 100m ελεύθερο με χρόνο 1:22:99

 

Το Δ.Σ. του σωματείου «Αργοναύτες», συγχαίρει όλα τα παιδιά που πήραν μέρος και τους προπονητές του προαγωνιστικού τμήματος, Φανή Γαρίνη και Ανδρεαδάκη Βασίλη.

 

 

Σχόλια