Δείτε εδώ ζωντανά τη «μάχη» της Μικτής Νέων Ηρακλείου με τις Σέρρες

Την πρόκριση στα ημιτελικά του Πανελλήνιου πρωταθλήματος διεκδικεί η Μικτή Νέων του Ηρακλείου αντιμετωπίζοντας την αντίστοιχη των Σερρών στο γήπεδο της Μίκρας στη Θεσσαλονίκη.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αγγελάκης από τη Μακεδονία, με βοηθούς τους Τσιότσιο και Φράγιο από τον ίδιο σύνδεσμο.

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ (Γιάννης Κόκκινος): Γκαϊδατζάκης, Τζελέπης, Γιαγτζόγλου, Μυλωνάς, Μακράκης (83' Μάδι), Βαλαβανίδης (71' Βεντούζης), Αλεξιάδης (53' Κυριακίδης), Φίλλιπος, Χατζηπαυλίδης, Σιψής, Αποστολόπουλος.

Αναπληρωματικοί: Αθανασάκης, Κυριακίδης, Φακής, Θεοδωρόγλου, Γκουτίδης, Βεντούζης, Μάδι.

ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Γιάννης Χατζησεβαστός): Ψιμόπουλος, Σμπώκος, Μανιουδάκης, Πακιουφάκης (56' Στακάκης), Γκίκας, Κουτεντάκης (88' Βοργιάς), Παπαδάκης, Σαβουϊδάκης, Μαμουλάκης, Ροδίτης (83' Λίλο), Τσαμπουράκης (75' Ζηδιανάκης).

Αναπληρωματικοί: Ζηδιανάκης, Γκλεζάκος, Στακάκης, Νεοκοσμίδης, Βασιλάκης, Βοργιάς, Λίλο.

Ξεκίνησε η αναμέτρηση στο γήπεδο της Μίκρας.

Συμπληρώθηκε το πρώτο 20λεπτο. Το σουτ του Πακιουφάκη στο 4' που μπλόκαρε ο Γκαϊδατζάκης και η σέντρα σουτ του Γκίκα ένα λεπτό αργότερα που πέρασε ελάχιστα άουτ, οι καλές στιγμές ως τώρα στο παιχνίδι. Το Ηράκλειο έχει την κατοχή της μπάλας και επιβάλλει τον ρυθμό του.

28' Μεγάλη ευκαιρία για τις Σέρρες με τον Σιψή, ο Ψιμόπουλος παραχωρεί κόρνερ στο τετ-α-τετ με τον αντίπαλο επιθετικό.

36' Συρτό σουτ από τον Φίλλιπο για τους τυπικά γηπεδούχους, η μπάλα θα περάσει εκτός εστίας.

40' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Σέντρα του Σαβουϊδάκη από δεξιά, κεφαλιά του Κουτεντάκη στην "καρδιά" της άμυνας και 0-1 για τους Νέους του Ηρακλείου.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η Μικτή Νέων του Ηρακλείου είναι μπροστά στο σκορ με 0-1.

54' Σουτ του Σιψή από τα όρια της περιοχής δε θα βρει στόχο.

59' Κεφαλιά του Μαμουλάκη μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

63' Γύρισμα για τις Σέρρες από δεξιά, ο Αποστολόπουλος από πολύ κοντά δε θα καταφέρει να κάνει την προβολή.

68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Κόρνερ του Μαμουλάκη από δεξιά, κεφαλιά του Σμπώκου στο δεύτερο δοκάρι και 0-2.

83' Μεγάλη ευκαιρία για την ΕΠΣ Σερρών με προβολή μέσα από τη μικρή περιοχή, όμως ο Τίτος Κουτεντάκης διώχνει πάνω στη γραμμή.

86' Σέντρα του Ζηδιανάκη από δεξιά, κεφαλιά του Στακάκη εκτός εστίας.

Τελικό αποτέλεσμα, νίκη πρόκριση για τη Μικτή Νέων του Ηρακλείου.