Νέα ήττα για τον ΑΟΚ Χανιά μέσα στον Κλαδισό

Περιορίζονται οι ελπίδες για την παραμονή του στη Γ’ Εθνική

Στενεύουν τα περιθώρια για τον ΑΟΚ Χανιά, ο οποίος γνώρισε άλλη μία ήττα στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής στην έδρα του.

Οι Χανιώτες πάλεψαν κόντρα στον Έσπερο Λαμίας, όμως ένα «μπλακ-άουτ» στην 3η περίοδο ήταν αρκετό για την ομάδα της Λαμίας να πάρει μία διαφορά και τελικά τη νίκη με 60-69.

Μέχρι εκείνο το σημείο ο ΑΟΚ Χανιά ήλεγχε το ματς και ήταν μπροστά με 5-6 πόντους. Τα συνεχόμενα λάθη, όμως έδωσαν τη δυνατότητα στον Έσπερο να μετατρέψει το 39-34 σε 43-55 στα πρώτα λεπτά της 4ης περιόδου.

Από εκεί και μετά οι φιλοξενούμενοι διατηρούσαν μία διαφορά φτάνοντας στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 16-17, 34-31 (ημίχ.), 43-50, 60-69.

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Λ. Θεοδωράκης): Σταθόπουλος, Κουτσαβδής, Αλεξίου 4, Υφαντόπουλος 3 (1), Σαράντης 9(1), Αράπης 4 (1), Πούρος, Σκαμνάκης 7(1), Κολαρετάκης, Αδοντάκης 19, Τασιούδης 12 (1), Παπαδάκης 3 (1).

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Ν. Τσουκαλαδέλης): Στογιάκοβιτς, Μπερτσίμας, Σέττος 4 (1), Πάππος 6 (1), Ρουμελιώτης 8(1), Φλίκας 10 (1), Παπαργυρόπουλος 11, Φούντας, Δαχρετζής 18 (2), Κατράνας 12 (1), Παπανικολάου.