Ποδοσφαιριστής γρονθοκόπησε ball boy

Απίστευτες σκηνές εκτυλίχθηκαν σε αγώνα του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος, όπου ποδοσφαιριστής επιτέθηκε σε ball boy και ακολούθησε γενικευμένη σύρραξη μεταξύ των παικτών.

Όλα αυτά συνέβησαν στον αγώνα ανάμεσα στην Κομέρσιαλ και την Οπεράριο λίγα λεπτά πριν τη λήξη του κι ενώ το σκορ ήταν 1-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Το ματς βρισκόταν στις καθυστερήσεις όταν ο επιθετικός της Οπεράριο, Ζέφερσον Ρέις, γρονθοκόπησε ένα ball boy για άγνωστους έως τώρα λόγους. Ακολούθησε γενικευμένη σύρραξη μεταξύ των ποδοσφαιριστών με αποτέλεσμα τα επεισόδια να γενικευτούν.

Μετά από αρκετή ώρα μπήκε μία τάξη, ο διαιτητής μοίρασε αρκετές κόκκινες κάρτες και στη συνέχεια σφύριξε τη λήξη του αγώνα.

Να σημειωθεί ότι το ball boy που χτυπήθηκε πήγε στο νοσοκομείο με κάταγμα στη μύτη, ενώ ήταν ποδοσφαιριστής της ομάδας νέων της Κομέρσιαλ.